Öne Çıkanlar KADINLARA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI BÜYÜKŞEHİR HİZMETLERİ VATANDAŞLARIN CEBİNE İNDİRİYOR GÜNEŞEVLER KONUTLARI YÜKSELİYOR KAHRAMAN KURS MERKEZİNDE YARIŞMA KAHRAMANMARAŞ SEMBOLLERİNİ ARIYOR!

Bu haber kez okundu.

beyoğlu’nda kısa şalvar güreşleri

 

Yörede teknik ve sosyal belediyecilik alanında gösterdiği başarısından ötürü sınırları zorlayan ve geleceği parlak başkan olarak bilinen, sevilen ve sayılan başarılı bir belde başkanı olma ötesinde, kurduğu Belediyesepor futbol takımını BAL ligine taşıyan Beyoğlu Belde Belediye Başkanı Osman Okumuş, yine bir büyük etkinliğe imza atıyor.

 

Güreş festivaline çok sayıda bakan, milletvekili,  gazeteci, sivil toplum kanaat önderi ve siyasetçi yanında yöresel sanatçılar kadar vatandaşın katılması bekleniyor.

Beldesine yaptığı sosyal tesisler yanında sportif tesisleriyle de öne çıkan Osman Okumuş, bu Pazar günü (10 Haziran) beldesinde yapılacak kısa şalvar güreş festivaline herkesi davet ediyor.

Genellikle Kahramanmaraş merkez ve ilçelerinde çok tutulan eski bir güreş türü olan kısa  şalvar güreşlerine büyük katılım olması bekleniyor.

Kısa şalvar güreş festivali ile ilgili olarak bilgiler veren Belediye Başkanı Okumuş, kısa şalvarın adından da anlaşılacağı üzere genellikle keçi yününden yapıldığını, şalvarın ağız kısmına kösele deri dikildiğini, bağının ise kalın örme ipten yapıldığını, kısa şalvarın dizüstünde baldırın orta yerine gelecek uzunlukta dizayn edildiğini söyleyerek, “Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Türkiye Kısa Şalvar Güreş Şampiyonası Festivali ve yağlı güreş gösterileri, 10 Haziran 2012 tarihine rastlayan Pazar günü,  Recep Tayyip Erdoğan spor kompleksimizde yapılacaktır. Güreş festivalimize tüm hemşehrilerimiz davetlidir” dedi.

 

KATILIMIN ÇOK OLMASI BEKLENİYOR

 

Büyük bir organizasyona imza attıklarını, ata sporumuz olan kısa şalvar güreşinin unutulmaması, yaşaması ve yeni yetenekli pehlivanların çoğalması için teknik belediyecilik yanında sosyal belediyecilik anlayışına da önem verdiklerinin altını çizdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol