Öne Çıkanlar ÖZEL TARAFTARLAR 3 Aralık Dünya Engelli Günü 400 YILLIK BİR TARİHİMİZ VAR 70 YETİM GİYDİRİLDİ 3. METROPOL İLÇE

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN GÜNGÖR; ORGANİZASYONLARIN SAYISI DAHA DA ARTACAK

Merkez Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen Spor Toto Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası’nın resmi açılış törenine katılan Başkan Güngör, “Şehrimizde düzenlenen spor organizasyonlarının sayısı arttıkça Kahramanmaraş’ımız da sporun başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edecek” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 13 – 15 Mayıs tarihleri arasında Merkez Spor Kompleksi’nde 63 ilden 405’i kadın, 528’i erkek olmak üzere toplamda 933 judocunun madalya için mücadele edeceği Spor Toto Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası’nın resmi açılış törenine katıldı. Açılış töreninde Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün yanı sıra Vali Ömer Faruk Coşkun, İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, sporcular, antrenörler ve idareciler de yer aldı. Törende katılımcılara Maraş Dondurması ikram edildi.

SPORUN BAŞKENTİ OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ

Şampiyonanın ikinci gününde dereceye giren sporculara ödül ve madalyalarını takdim eden Başkan Güngör, “Öncelikle ülkemizin dört bir yanından şehrimize gelen ve burada mücadele eden tüm sporcularımıza ve antrenörlerimize hoş geldiniz diyorum. Spor Toto Yıldızlar Türkiye Şampiyonası gibi önemli bir organizasyonun şehrimizde yapılması bizi son derece mutlu etti. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de bu şampiyonaya ev sahipliği yapıyoruz. Şehrimizde ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilen bu tür organizasyonlardan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bu organizasyonla birlikte bir yıl içerisinde ev sahipliği yaptığımız ulusal organizasyon sayısı altı oldu. Bu bizim için gerçekten çok kıymetli. Şehrimizde düzenlenen spor organizasyonlarının sayısı arttıkça Kahramanmaraş’ımız da sporun başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edecek” ifadelerini kullandı.

ŞEHRİMİZİN TANINIRLIĞINI ARTIRACAĞIZ

Kahramanmaraş’ın ulusal ve uluslararası pek çok organizasyona ev sahipliği yaptığının altını çizen Başkan Güngör, “Şiir ve edebiyatın başkenti olarak Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri, Dondurma Festivali, Uluslararası Edebiyat Yolu Bisiklet Yarışması gibi pek çok ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. Şehrimizin tanıtımında bu tür organizasyonların son derece önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Tüm spor federasyonlarımızı da etkinliklerini Kahramanmaraş’ımızda yapmaya davet ediyorum. İnşallah şehrimizde düzenlenen bu tür organizasyonların sayısını daha da artırarak Kahramanmaraş’ımızın ulusal ve uluslararası arenada tanınırlığını daha da artıracağız” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol