Öne Çıkanlar BEYOĞLU TAZİYE EVİ AÇILIŞA HAZIR Akbaba Ailesi MUHAMMED GEVHER BAKIRCILAR ÇARŞISI TURİZMİN GÖZ BEBEĞİ OLMALI CAMİ TUVALETİNDE SAPIK İLİŞKİLER

Bu haber kez okundu.

24. KARAKUCAK GÜREŞ FESTİVALİ BAŞLADI
 Batıpark Çim Sahası’nda bu yıl 24.’sü düzenlenen Geleneksel Karakucak Güreş Festivali’ne AK parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Prof. Dr. Mehmet Sağlam, Sıtkı Güvenç, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı, 12 Şubat İlçe Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Türkiye Güreş Federasyonu Karakucak Kurulu Başkanı Mahmut Akguş, Suudi Arabistan Güreş Federasyonu Başkan Yardımcısı Ebu Samir Salih El Zahiani, Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Debgici, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Aday Adayı Necati Okay ile çok sayıda güreş sever ve güreşçiler katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam eden festivalin açılış konuşması için kürsüye gelen Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, belediye olarak atasporumuz güreşe sahip çıktıklarını söyledi.

Başkan Poyraz, yaptığı konuşmasında: “Türkiye’de güreş bir Edirne’de bir de Kahramanmaraş’ta yapılmaktadır. Artık şehrimiz Güneyin Kırkpınarı olarak biliniyor. Gerek şehir merkezimizde gerekse ilçe ve beldelerimizde düzenlenen güreş organizasyonları ile artık şehrimiz güreşin beşiği olarak tescillenmiştir. Kahramanmaraş Belediyesi olarak atasporumuz güreşe sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Bugün geleneksel hale getirdiğimiz karakucak festivalimizin yanı sıra özellikle de Kurtuluş Güreş Turnuvamız uluslar arası boyutlarda yapılmaktadır. Bunun haricinde Belediyespor bünyesinde kurduğumuz güreş takımında 90 sporcumuz hem Yıldızla hem de büyükler olmak üzere iki takım halinde güreş 1. Liginde mücadele etmektedirler.

Geçmişte dünya güreşlerine katılan ve sayısız şampiyonluklar kazanan, Şeref Eroğlu, Ahmet Ak, Metin Kaplan, Harun Doğan ve daha yüzlerce güreşçimiz bu meydanlardan çıkmışlar ve gerek ülkemizin gerekse ilimizin adını dünyaya duyurmuşlardır. Ben inanıyorum ki bu meydanlardan daha nice  yiğitler çıkacak ve Kahramanmaraş adını tüm dünyaya duyuracaktır. Burada davetimize icabet ederek gelen tüm konuklarımıza, siz değerli güreşsever halkımıza ve şehir dışından müsabakalara katılmak için gelen güreş takımlarımıza hoş geldiniz diyor bütün güreşçilerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam ise, atasporumuz güreşin yaşaması ve yaşatılması adına büyük emekler sarfeden Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’a minnettar olduklarını ifade ederek: “Atasporumuz güreşe sahip çıkılması adına çeşitli organizasyonlar düzenleyen ve aynı zamanda bünyesinde barındırdığı güreşçilerle güreş liglerinde mücadele edilmesine vesile olan Belediye Başkanımız Mustafa Poyraz ve ekibine teşekkür ediyorum. Onların atasporumuz güreşin yaşatılması adına verdikleri mücadeleyi görmemezlikten gelmek mümkün değil. Burada resimlerini gördüğünüz büyük güreşçilerimiz bu milletin bağrından çıkmış ve ülkemizin ve şehrimizin adını tüm Avrupa’ya ve dünyaya duyurmuşlardır. Bugün burada güreşecek olan güreşçilerimizin de yarın aynı başarıları yakalayacağını ümit ediyor ve hepinize saygılar sunuyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından güreşe emeği geçenlere plaket takdimleri yapıldı ve daha sonra güreşlere geçildi.

Yıldızlar ve büyükler olarak iki kategoride yapılan  ve yaklaşık 500 güreşçinin mücadele edeceği güreşlerde yıldızlarda 10 sıklet, büyüklerde de 7 sıklet olarak müsabakalar yapılıyor.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol