banner671

banner663

banner664

banner673

banner674

banner675

banner676

banner677

ZABUN: “TÜRKİYE KÜRESEL KULVARDA DAHA DA GÜÇLENECEK”

17 Nisan 2017 Pazartesi 15:53
Bu haber 472 kez okundu

KMTSO Başkanı Serdar Zabun halk oylaması sonucunu değerlendirdi. Sürecinin tamamlanmasıyla Türkiye’nin yeni bir kulvara girdiğini belirtti.

ZABUN: 'TÜRKİYE KÜRESEL KULVARDA DAHA DA GÜÇLENECEK”
banner656
 TSO Başkanı Serdar Zabun açıklamasında şu görüşlere yer verdi:​

“Türkiye’de bir kez daha milli irade tecelli etmiş ve 16 Nisan 2017 günü, demokrasi ve istikrar adına çok önemli bir sınavı başarıyla tamamlamıştır. Yüksek katılım ile gerçekleşen Anayasa değişikliğine ilişkin halkoylaması, demokrasinin en güzel örneklerinden biri olarak Türkiye tarihine geçmiştir. Milletimiz ferasetiyle tercihini yapmış, kararını vermiştir.

Milletimiz, sistem değişikliğine yönelik bu tarihi dönüşüm kararını birlik ve beraberlik içerisinde almış, ülkemizin en kritik hararları huzur ve güven ortamında alabileceğini net bir şekilde ortaya koymuştur.

Şimdi, hayata geçecek yeni sistem ile Türkiye’nin değişen küresel ekonomiye tam uyumu ve sürdürülebilir büyüme ile aydınlık yarınlara kavuşması, hızlı karar mekanizması ve icraatlarla mümkün hale gelecektir.

Türkiye yep yeni büyüme stratejileri ile bilim, teknoloji, sanayi, istihdam ve tarım alanında köklü ve yeni bir perspektif ile küresel kulvarda daha da güçlenecektir.

İnanıyorum ki, Kahramanmaraş ta bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirecek, ekonomik büyüme ve sosyal gelişme adına bu tarihi süreci, yaşam standartları ile Türkiye’nin en gelişmiş illeri arasına girerek tamamlayacaktır.  Ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.” 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder