banner749

banner750

banner727

Yıldızı paralayan şehir!

18 Haziran 2012 Pazartesi 10:25
Bu haber 873 kez okundu

“Türkiye’nin parlayan yıldızı olacağız!” Bu iddialı cümleyi söyleyen ve buna dair inancını muhafaza eden AK Parti İl Başkanı Fatih Erkoç, Kahramanmaraş’ın büyükşehir olması ile birçok önemli kaynak aktarımları olacağını, kazanımlar elde edeceğimizi söyledi.

Yıldızı paralayan şehir!
 Erkoç, Kahramanmaraş’taki tüm belediyelerin yıllık ödeneğinin 250 milyon lira iken, bu rakamın Büyükşehir olmasıyla birlikte 420 milyona çıkacağını belirterek, bu durumun Kahramanmaraş için çok önemli olduğuna dikkat çekti, yeni teşvik sistemiyle birlikte de şehrimizin kat kat büyüyeceğine vurgu yaptı.

Yeni teşvik sisteminin yatırımcıya süper destekler sağlayacağını ifade eden Erkoç; “Bu teşvikten müteşebbislerimiz en iyi şekilde yararlanarak, yatırım konusunda tarihi bir başarı göstereceklerine inanıyorum. Bununla birlikte, ithalat bağımlılığının azalacağını ve buna bağlı olarak cari açığın aşağıya çekileceğini belirtmek isterim. Teknolojik dönüşüm sağlanarak, yüksek ve orta ileri teknoloji içeren yatırımlara süper destekler geleceğinin de altını çizmek isterim.” dedi.  

                                                       

2023 VİZYONU İLE EN ÖN SAFTA KAHRAMANMARAŞ

“Kahramanmaraşlı müteşebbislerin 5084 sayılı teşvik yasalarında olduğu gibi, yatırım konusunda tarihi bir başarı göstererek, ülkemizin 2023 vizyonunu gerçekleştirmesinde en ön safta yer alacaklarına inanıyorum.” diyen Erkoç, Kahramanmaraş’ın gelecekte yıldızı parlayan kentler arasında yer alacağının altını çizdi.

Erkoç, yeni organize sanayi bölgesi için düşünülen Tomsuklu bölgesinde yaşanan sıkıntılarında çözüleceğini belirterek, Tomsuklu’daki askeri alanın dışında 5 bin dönümlük bir arazinin olduğunu ve ilk etapta bu bölgeyi organize sanayi bölgesi yapacaklarını ve sonrasında 2017’de askeri bölgenin de bu alana katılarak Tomsuklu’da büyük bir organize sanayi bölgesi oluşturacaklarını söyledi.


TÜRKOĞLU VE ELBİSTAN OSB’LERİ

Öte yandan 1.200 metrekarelik alana Türkoğlu ile, Elbistan organize sanayi bölgelerinde sanayicilerin yatırım yapmaya başlayacağına işaret eden Erkoç, Pazarcık’ta da  yine biri sanayi bölgesi için çalışmaların son hızla devam ettiğini aktardı.

Son olarak Erkoç,  yeni teşvikle yatırım atağına geçecek Kahramanmaraş’ın Türkiye’nin parlayan yıldızı olacağını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder