banner758

banner757

banner746

banner727

banner760

ÜLKÜCÜ KIYIMINI DURDURACAĞIZ!

10 Ekim 2017 Salı 17:40
Bu haber 716 kez okundu

“Milli Eğitim Müdürlüğü’nde neler oluyor?” sorusunu soran, herkesin aklını başına almasını tavsiye eden Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan, görevden alınan milliyetçi ve ülkücü öğretmenler için milli eğitim camiasına uyarı gönderdi.

ÜLKÜCÜ KIYIMINI DURDURACAĞIZ!
  

MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan, yazılı basın açıklamasında şunları söyledi; “15 yıllık AK Parti iktidarı boyunca Milliyetçi - Ülkücü tüm öğretmenler, idareciler zarar görmüştür. Sırtlarında adeta kırılmadık odun kalmadı en son 2013 yılında paralelle mücadele adı altında yeni bir yönetici atama Yönetmeliği yayınlandı. Bu yönetmelik sonucunda sadece Kahramanmaraş’ta 90 tane okul müdürü 350 civarında da okul müdür yardımcısı görevden alındı. İşin ilginç tarafı paralelle mücadele adı altında yapılan bu uygulamada bir tane bile paralelci idareci görevinden alınmadı yani yapılan bu uygulama milliyetçi ülkücü kadrolara yapılmıştır. Haksız yere görevden almalar sonucunda görevden alınan idareciler devletin idari mahkemelerine başvurdu. Mahkemelerin sonucunda en az iki defa göreve iade kararı verilmesine rağmen milli eğitim müdürlüklerince bu karar hiçe sayılarak hiçbir yönetici tekrar görevine döndürülmedi.

Bu atamaları il milli eğitim müdürlüğü bünyesinde bulunan ar-ge biriminden gerçekleştirmişlerdir. Neticede 15 Temmuz kalkışmasından sonra bu okul müdürlerinin dört yüzden fazlasının hakkında adli işlem yapılmış, İki yüzden fazlasının yurtdışı yasağı bulunmaktadır.

İLK TEPKİ KOYAN DEVLET BAHÇELİ OLDU

Yaşanan tüm bu gelişmelerden sonra ülkücü ve milliyetçi camia 15 Temmuz’da yapılan bu hain saldırıya Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ Bey ilk tepki koyan Liderdir Bizler Genel Başkanımızın yetiştirdiği kadrolar olarak, her zaman devletinin yanında olan, gerekirse vatanı için canımızı vermeye hazırız. Hiçbir zaman Ülkücü hareket koltuk ve iktidar için siyaset yapmaz. Önceliği Genel Başkanımızın her zaman dediği gibi “Önce Ülkem ve Milletim, Sonra Partim ve ben”  şiarıyla hareket etmekteyiz. Sayın  Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’ın Yenikapı’da yapılan mitingde oluşturulan yeni kapı ruhuna rağmen Maalesef ki Milliyetçi ve Ülkücü camia onurlandırılması gerekirken cezalandırılmıştır. Geçtiğimiz aylarda yapılan son idareci atama mülakatlarına bakarsak şehir merkezine atanan hiçbir Ülkücü ve Milliyetçi okul müdürü olmadığı gibi müdür yardımcısı da bulunmamaktadır.

ÜLKÜCÜ KIYIMLARINI YAPAN GİZLİ FETÖ’CÜLER Mİ VAR YOKSA?

FETÖ olayından hiç ders çıkarılmamış ya da bürokrasi de halen belli noktalarda gizlenmiş Ülkücü kıyımı yapan gizli FETÖ’ler mi bulunmaktadır diye de düşünmeden edemiyoruz.

Ülkücüler bu milletin hamurudur mayasıdır kılıcıdır kınıdır. Hiç kimse kraldan çok  kralcı olacağım diye Ülkücü iradeyle uğraşmamalıdır. Buradan tüm yetkililere çağrımdır herkes aklını başına almalıdır. Konuyu yakından takip ederek genel merkezimiz ve milli eğitim bakanlığı düzeyinde gerekli girişimlerde bulunarak Ülkücü kıyımlarını durduracağımızı kamuoyunun dikkatlerine sunarız.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder