Öne Çıkanlar KAHRAMANMARAŞ PİAZZA 2. YAŞINI KUTLUYOR dizi UNESCO DÜNYA MİRASLARI SERGİSİ AÇILIŞI … AR-GE ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ ÖNEMLİ kahramanmaraş belediyesi

Bu haber kez okundu.

Türkoğlu, ekonomik cazibe merkezi mi?
 Öte yandan Taşhan, OSB’ye kurulacak tesislerin ilçedeki işsizliği de ciddi ölçüde gidereceğini kaydetti, “Bu nedenle diyorum ki, Türkoğlu ekonomik cazibe merkezi olacaktır” şeklinde açıklamada bulundu.

Taşhan, hükümetin son çıkartmış olduğu teşvikle beraber, Kahramanmaraş’ın 5. bölgede yer aldığına dikkat çekti, 6. bölge imkanlarının ise halen Kahramanmaraş’ta sadece Türkoğlu  OSB’sinde kullanılacağının altını çizerek; Türkoğlu’na ikinci bir OSB kurarak, ne kadar isabetli bir projeyi hayata geçirdiklerine  vurgu yaptı.

ÇOK ZORLU BİR SÜREÇTEN SONRA

Türkoğlu OSB’nin bölge için büyük bir ihtiyaç olduğunu belirten Taşhan, kamulaştırma aşamasının da yüzde 90’lık bölümünün tamamlandığını kaydetti, d aha önce 200 bini metrekarelik bir alana yatırım yapmak isteyen bir yatırımcının bu yatırımından vazgeçmesiyle küçük bir plan değişikliğine gidildiğini ve bu alanın parçalara ayrılarak başka yatırımcılara verileceğine işaret etti; “OSB bölgeleri için geçerli olan 6. bölge teşviklerinden yararlanılabilmesi adına Tomsuklu’da düşünülen OSB için de sonuna kadar mücadele edilmesi gerektiğini belirtmek isterim. Burası için gerekli denilen anayasa değişikliğini bir nevi bürokratik sorun olarak görüyor, istenirse bunun da çözülerek aşılabileceğini biliyorum. “Kahramanmaraş’ın coğrafi konumuna bakıldığında, yukarı kısmının orman ve aşağı kısmının da tarım arazisi olduğunu bilmeyen yok. yatırım yapabilecek peke fazla arazinin olmayışı, Kahramanmaraş’ın şansızlığı olarak değerlendiriyorum. Bu noktada ne yapılıp edilip Tomsuklu bölgesi ile ilgili bürokratik sorunların çözülerek, buraya OSB kurularak yatırımcının teşviklerden en güzel şekilde yararlandırılmasının gerekliliğine inanıyorum”  diye konuştu.

Taşhan son olarak, Tomsuklu’nun Kahramanmaraşlı sanayici ve yatırımcılar için büyük bir şans, coğrafya olarak da en uygun yer olduğunun altını çizerek sözlerine nokta koydu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1245

banner1233

banner1234

banner1246

banner1248

banner1237