Öne Çıkanlar ŞİŞMANLIKLA GELEN HASTALIKLAR KONFERANSI GÖKSUN SOSYAL TESİSLERİNİN TEMELİ ATILDI İÇME SUYUNDA KİRLENME YOK! Kahramanmaraşspor HAVA YOLLARI… CENGİZ ONARAN

Bu haber kez okundu.

TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİNDEN KAMUOYUNA DUYURU
 Bu görev ve sorumluluklarımız çerçevesinde yürüttüğümüz “öneri” şeklindeki çalışmalar, bazı basın ve yayın organlarında “seçimleri takiben gerçekleşecek yeni bir çalışma” intibaı yaratılmak suretiyle bulunduğumuz seçim sürecini manipüle edecek şekilde haberleştirilmiştir.

Belediyelerimizin talepleri doğrultusunda Birliğimizce 2012 yılından bu yana hazırlanan mevzuat önerileri, TBMM ve ilgili mercilerle paylaşılmakta ve ayrıca farklı siyasi partilerin temsil edildiği Birlik Meclisimizce onaylanan Faaliyet Raporları aracılığı ile de kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır.

Söz konusu öneriler belediyelerimizin mali yapılarının güçlendirilmesi ve hizmet kapasitesinin artırılmasına yönelik olup, kanunlaşması ancak TBMM’nin takdiri ile mümkün olabilecektir.

Dolayısıyla yıllardan beri Birliğimizce dile getirilen önerilerin seçim sonrası kanunlaşacakmış gibi haber yapılması gerçekle bağdaşmamaktadır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1091