Öne Çıkanlar ŞİRİKÇİ AİLESİNE YAKIŞAN DÜĞÜN BÜYÜKŞEHİRİ TUTANA AŞK OLSUN! 3-1 İKİ KIZ KARDEŞ BOĞULDULAR ÖZTUNÇ DA İSTİFASINI VERDİ ALİ SEZAL

Bu haber kez okundu.

TARTIŞMA KONUSU İMAR  PLANI GEÇERSİZ MİYDİ?
 Eski belediye meclis üyelerinin de içinde bulunduğu gurup, mevcut belediyelerin de hedef tahtası olmuştu. Öner bunu hatırlattı, Poyraz da şu cevabı verdi; “Pırıl pırıl bir imar planı var belediyenin. Herkes memnun. Planın iptali diye bir şey söz konusu olamaz. Birileri suni gündem yaratıyor. Çok şükür, yüzakı bir imar planı yaptık. Plan uygulanıyor zaten. İçinde benim arsam yok, üstelik herkes bayram etti, herkes rahatladı. Geçersiz diye birşey yok.”

Yapamadım dediği, hayıflandığı, pişman olduğu bir hizmet, yatırım yok muydu? El cevap; “Pişman olduğum hiçbir hareketim, imzam olmadı. Şehirler canlı organizma gibidir. İnsanların ihtiyaçları, talepleri bitmez. Bizden bu kadar! Şimdi koltuklarda yeni arkadaşlarımız var, bayrak onlara geçti, çıtayı yükseltecekler, bayrağı zirveye dikecekler”

 

BEDDUA ALACAK BİRŞEY YAPMADIK!

 

Büyükşehir belediye başkanı olarak aday gösterilseydi, seçilseydi, nereden başlayacaktı? Soru önemliydi, güzeldi. Cevabı ilginçti tabi. “Biz evin içini biliyorduk, odalarda ne var, dışarıda ne var,  biliyorduk. Ne eksiği, ne fazlası. Ulaşıma ağırlık verirdim.”

Bir şey daha söyledi ki, önemliydi; “Biz kimsenin başarısızlığı üzerinden siyaset yapmadık ki doğru da bulmam! Biz bu şehre, güzel insanlara güzel hizmet verdik, beddua alacak hiçbir şey yapmadık. 12 yılda hiç keşkem olmadı, neyi, ne için ve kim için yaptığımı bilerek hizmet ettim! Güçlü bir hafızam vardır, iyi bir kopyacıyım. Bir yerde güzel bir hizmet gördüysem, onu hemen kaparım. Yaptığım hiçbir işten de pişmanlık duymadım. Tüm hizmetlerimizde kurumda çalışan herkesin emeği var!”

SİYASETE TAMAM MI, DEVAM MI ?

GELECEK İÇİN NE DÜŞÜNÜYOR!

 

Final sorusu ve can alıcı soru. Her yolun bir başı olduğu kadar sonu da var. Siyaset virüs gibi, girince çıkmıyor. Belediye başkanlığı geride kaldı. Ne yapacak? Tamam mı, devam mı? Aklından, gönlünden geçen ne?  Öner’in, bundan sonraki hedefi,  güzergâhı ve menzili hakkındaki soruya şu cevabı verdi; “Siyaset uzun soluklu bir iş. Yarın bir gün Rabbim ne gösterir bilemeyiz. Toplum bize hangi rolü biçerse, hizmet yolunda alnımıza ne yazıldıysa, o görevden kaçmayız” dedi, önümüzdeki yıl yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili aday adayı olacağının sinyallerini verdi.

Son olarak muhtarlarla, görüştüğünü, ilçe, köy ve mahallelere geziye çıkacağını sözlerine ekledi, siyaset için yeşil ışık yaktı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol