banner732

banner740

banner741

banner742

banner726

banner727

banner728

banner729

banner743

banner733

banner744

banner724

ŞENGÜL; “DEMOKRASİ TARİHİMİZİN EN KANLI DARBE GİRİŞİMİYDİ”

15 Temmuz 2017 Cumartesi 14:51
Bu haber 1022 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, 15 Temmuz, Türkiye Demokrasisi açısından, Tarihe not düşülmesi gereken önemli bir dönemeçtir. Diyen CHP İl başkanı Esat Şengül, Cumhuriyet Tarihi boyunca Demokrasimiz müteakip dönemlerde kesintiye uğramış, Siyaset kurumu ve Sivil toplum büyük bedeller ödendiğini söyledi.

ŞENGÜL; 'DEMOKRASİ TARİHİMİZİN EN KANLI DARBE GİRİŞİMİYDİ”
             İl Başkanı Esat Şengül, mesajında şunları söyledi; 15 Temmuz Darbe girişimini diğer Darbelerden ayırt eden faktörler; en hain darbe girişimi olmasıdır. Adeta Türk Silahlı Kuvvetlerimizin şanlı üniformasını üstüne giymiş bir grup Terörist’in, Asker, Polis demeden Kadın, Çocuk ve sivil vatandaş demeden gözleri dönmüşçesine herkesin üzerine Silah sıkarak, Bombalar yağdırmak suretiyle girişimde bulunduğu, Demokrasi tarihimizin en kanlı darbe girişimidir.

            Ne var ki ; Böylesine içimize sızmış hain teröristlere rağmen, üniformasını Şanı ve Şerefi ile giyen Cumhuriyetimizin  gerçek sahipleri, Subay, Astsubay ve Polislerimiz  “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” diyerek, darbeye karşı durmuş Yüce Türk Milletinin tek yürek olduğu zaman neleri yapabileceğini 15 Temmuzda tüm dünyaya  göstermiştir.

            80 Milyon tek yürek, sokaklara dökülmüş ve Darbeyi püskürmüştür. Demokrasi tarihimize Altın harflerle geçen 15 Temmuz’un En Büyük Kahramanları hiç kuşkusuz 249 Şehidimizdir ve Gazilerimizdir.

            Demokrasi uğruna gözünü kırpmadan ölüme giden Şehitlerimize Allah’tan  rahmet kederli ailelerine ve Milletimize bir kez daha Başsağlığı diliyorum.

            15 Temmuz Darbe girişimcilerini bir kez daha lanetliyorum.

            Yaşasın Demokrasi,

            Yaşasın Milletimiz,

            Yaşasın Cumhuriyetimiz.

 

                                              

 

                                                                       
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder