Öne Çıkanlar DİN VE ŞİDDET KONULU KONFERANS ÖĞRENCİLERE MESLEK SEÇİMİ ÖNERİSİ HAVVA SAYGAZ GÜRZ MECLİSTE MARAŞIN SESİ OLACAĞIZ HUNHARCA

Bu haber kez okundu.

SANDIKTAN KAMİL DALKARA ÇIKTI

Cumhuriyet Halk Partisinde sonucu merakla beklenen önseçim tamamlandı, buna göre Pazarcık eski belediye başkanı ve 7 Haziran genel seçimlerinin aday adayı Kamil Dalkara, seçimde birinci sırayı elde etti, önseçimin galibi oldu.

Dün, önseçim sebebiyle 9.380 delegesi olan CHP'de Onikişubat ilçesi adına Necip Fazıl kültür Merkezinde 3, Dulkadiroğlu ilçe adına Paris Düğün Salonunda 45 sandıkta oy kullanıldı. İlçelerde partililer kendi örgüt binalarında önseçim için oy kullanırlarken, beklenen sürpriz olmadı, herkesin merak ettiği, beklediği, istediği Kamil Dalkara partililerin tercih ve teveccühüne mazhar oldu.

*

Önseçim için hem Necip Fazıl Kültür Merkezine, hem de Paris Düğün Salonuna gittim. Kapı girişlerinde aday adaylarının sıra numaraları,  tutulan gençler tarafından partililere, içeri girenlere tutuşturulurken, kart yanında kalem, su vs. dağıtmayı da ihmal etmediler. Hatta bu görevliler, kapı girişleri işgallerinde, yüksek sesle aday adayları için oy isterlerken, heyecanlı olduğu her hallerinden gözlemlenen aday adayları bir oraya, bir buraya koşturup durdular.

Gelenleri, oy kullanmak isteyenleri kafakola alıyorlar, destek istiyorlardı.

*

Hava soğuktu, yağmurluydu. Ancak öğleye doğru güneş yüzünü gösterse de, kuzey ilçelerinden gelenlerin ve çevre köylerden gelenlerin az olabileceği ihtimali konuşuluyordu salonlarda. Tabi biz 9.380 delegenin tamamının oy kullandığını düşünmüyoruz. Sanıyorum katılım oranı yüzde 85 oldu.

Kiminle görüştüysem, önseçimin demokratik bir hak olduğunu söyleyenlerin sayısı az değildi.  Genel merkezin dayatması ile belirlenecek adaydan çok, kendi tercihleri olan birinin meclise gitmesini arzuluyorlardı. Bu bakımdan önseçimi önemsiyor, bu demokratik davranış nedeniyle genel merkeze teşekkür edenlerin sayısı azımsanacak gibi değilken, fiskoslar, ya da açık açık düşünceler, Kamil Dalkara'nın ilk sırayı alacağı şeklindeydi.

*

Neticeyi Fenerbahçe-Beşiktaş maç bitiminin sonunda ancak alabildim. Beklediğim bir sonuçtu. Pazarcık belediye eski başkanı Kamil Dalkara böylece hak ettiği yeri alırken, ikinci gelen Av. Eylem Çağraş olmuştu.

Tabi 2. sıra kontenjandı ve Genel Merkezin tasarrufundaydı. Böylece önseçimde ikinci olan Av. Eylem Çağraş üçüncü sıra sayılıyordu.

Biz yine de, sandıklar açıldıktan, İl Başkanı Esat Şengül tarafından sonuçlar açıklandıktan sonra yaptığı açıklamanın sonuçlarını yazalım, gerisini CHP Genel Merkezi ve sıralamaya girenler düşünsün.


Kahramanmaraş'a ve CHP'ye hayırlı olsun derken, ilk sıraya gelip oturan Kamil Dalkara'yı tebrik ediyorum.


SEÇIM SONUÇLARI ŞU ŞEKILDE GERÇEKLEŞTI.

 

1-KAMİL DALKARA: 3112

 

2-EYLEM ÇAĞRAŞ : 2912

3-EMRE KAZANCI : 2256

 

4-KIBAR ÖZDEMIR: 2151

 

5- SELİM SÜMEN   :1910

 

6-FATIH VICDAN   :1905

 

7-DURAN ÖZDAL   :1689

 

8-ALPER KETEN     :1556

 

9-DOĞAN ARSLAN :1539

 

10-KAMBER YURDAKURBAN: 1506

 

11-İNAN KESEN     :1268

12-MEHMET MURATDAĞ:1095

 

13-MEHMET UZUN :1068

 

14-ÖZGÜR İSPİR   :951

 

15-MURAT KAPAN  :922

 

16-ALİ ÜNLÜ         : 829

 

17-HAYATİ HİLMİOĞLU: 770

 

18-ÜLKÜ EREN       : 747

 

19-ABİDİN KUL      :710

 

20-MEHTAP KOÇAK :444

21-SELÇOK GÖKDOĞAN: 387

22-MUSTAFA GEDİK:351

 

23-BİGE KAĞAN TAŞKESEN:329

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol