PAZARCIK’TA SULAR DURULMUYOR, CHP’DEN İSTİFALAR DEVAM EDİYOR

05 Ocak 2019 Cumartesi 15:39
Bu haber 524 kez okundu

CHP’den aralarında eski İlçe Başkanı Mustafa Çağşar ve eski meclis üyelerinin de bulunduğu 130 kişi toplu olarak istifa ettiler.

PAZARCIK'TA SULAR DURULMUYOR, CHP'DEN İSTİFALAR DEVAM EDİYOR
  DSP Pazarcık İlçe Teşkilatı önünde toplanan kalabalık grup CHP İlçe Teşkilatına doğru giderek toplu istifa dilekçelerini teslim etmek istediler. İstifa eden grubu CHP Pazarcık İlçe Başkanı Veysel Şevran engel oldu. Şevran gruba istifa dilekçelerini ilçe seçim kuruluna teslim etmelerini istedi.

 Halka parti binasının önünde tepki gösteren Şevran, “Burası show yapma yeri değil, gidin AKP’nin önünde yapın. İstifa dilekçelerinizi kabul etmiyorum. Götürün İlçe Seçim Kuruluna yapın. Hadi güle güle” diyerek kapıyı halka kapattı.  Vatandaşlar da “Burası CHP İlçe Teşkilatı değil mi? Üye olurken üyelik dilekçelerimizi alıyorsun da istifa edince niye kabul etmiyorsunuz!” diye tepkilerini dile getirdiler. Partiye üye olan 130 kişilik grup Pazartesi günü istifa dilekçelerini İlçe Seçim Kuruluna teslim edeceklerini söylediler.

PARTİ BİNASI ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASINDA ŞUNLARA YER VERİLDİ:

“CHP'nin temeli olan adalet ve Demokrasiden bizzat seçilmesi için emek verdiğimiz ilimizin parti milletvekili ve ekibinin uzaklaşmış olduğunu görmemiz;

Yapılan kamuoyu yoklamalarına rağmen halkın öneri ve uyarılarının hiçe sayılıp birkaç kişinin kendi kişisel çıkarları uğruna partinin zarar görmesini umursamayan bir anlayış ile yollarına devam etmeleri. Halkın istediği aday ile ilgili tüm olumlu kararları vekilliğini kullanarak genel merkeze iletmeyip,mevcut vekilin taraflı bir tutum sergilemesi,

CHP ÜYELERİ OLARAK YAPMIŞ OLDUĞUMUZ HİÇBİR UYARININ DİKKATE ALINMAMASI

Ön seçim dahil tüm adaletli seçenekleri hiçe sayarak partimize yakışmayacak şekilde ve üslupla kendi kararlarını parti örgütümüze ve ilçemize dayatmaya çalışması ile birlikte; birilerinin bireysel çıkarları için hareket eden kişilerin baskılarıyla değil, doğru ve dürüstlük yolunda kendi çizgimizden şaşmadan ilerlemek için yıllardır emek verdiğimiz fakat adalet, dürüstlük ve demokrasi gibi temel ilkelerimizden şu anki mevcut yönetim ve parti vekilinin uzaklaşmasından dolayı üyesi olduğumuz Cumhuriyet Halk Partisinden istifa ediyoruz”

CHP’den istifa edenlerin Demokratik Sol Parti’ye (DSP) geçecekleri bildirildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder