Öne Çıkanlar DİN VE ŞİDDET KONULU KONFERANS ÖĞRENCİLERE MESLEK SEÇİMİ ÖNERİSİ HAVVA SAYGAZ GÜRZ MECLİSTE MARAŞIN SESİ OLACAĞIZ HUNHARCA

Bu haber kez okundu.

ÖZTÜRK MHP’DEN ADAY ADAYILIĞINI AÇIKLADI
 MHP İl Binasında düzenlenen toplantıda açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Süleyman Öner, hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, MHP’yi 7 Haziran’da iktidara taşımak için gece gündüz çalışacaklarını ve uyku orucu tutacaklarını ifade etti.

Çok sayıda partilinin katıldığı toplantıda Zekeriya Öztürk, yaptığı manidar konuşmalarıyla hem kendisini dinleyenleri hem güldürdü hem düşündürdü.

Şehitlerden bahsederken gözleri dolan Öztürk; “Ege Ünüversitesi’nde Fırat’ımızı kaybettik. Keşke ben ölseydim O’nun yerine. Daha ne kadar gencecik fidanlarımızı toprağa vereceğiz. Türk Halkı artık kendine gelmeli, 7 Haziran’da bu iktidara haddini bildirmeli” dedi.

“Bu Ülkenin nimetlerinden faydalanıyorsak, karşılığını vermek için en iyi şekilde hizmet edeceğiz” diyen Öztürk, şu şekilde konuştu:

 “Teşkilatımızın kuruluş yıllarından bu yana inandığımız davanın çizgisinden hiç sapmayarak, milletimize ve teşkilatımıza hizmet ettim. Davamızın 40 yıldır içindeyim, bu davanın geçmişinde de vardım geleceğinde de var olacağım. Teşkilatımızın her bireyinin yanında olabilmek için gayret gösterdim. Memleketimizin sevinci ile sevinip üzüntüsü ile hâllendik.

Ülkemizin geldiği son durumda bizleri derinden üzmektedir. 12 Eylül'den 35 yıl sonra yiğit Fırat'ımızı Ege Üniversitesi'nde şehit verdik. Politikalarımız yüzünden sınırlarımız terör örgütlerine açık hale gelmiştir. Sabrımız gücümüz test edile edile adeta alay konusu olmuştur. Tüm bu karanlık tabloya rağmen Türk Milleti'nin geleceğe umutla bakmasını sağlayan bir dayanağı vardır. O da Milliyetçi Hareket Partisi'dir. MHP güçlü kadroları ile iktidara hazırdır.

Kahramanlığın başkenti olan bu şehirden Sütçü İmam narasıyla kurtuluşa bir meşale yakıyoruz sizleri de bu meşalenin altında bir Rıdvan Hoca, bir Mıllış Nuri, bir Sanem Ayşe, bir Arslan Bey olmaya çağırıyoruz. Bu çağrı bizlere ecdadımızın yadigarlarına sahip çıkma Kahramanmaraş’ı hak ettiği değere kavuşturma çağrısıdır.

Bugün burada ülkücülerin ve tüm vatan sevdalılarının adayı olarak karşınızdayım. Ülkücülük ruhumuzun bize verdiği sonsuz inanç ile hizmete talip oldum. Ülkücüyüm diyebilmenin bile zor olduğu şu günlerde her şeye rağmen MHP’den aday olan tüm kardeşlerimizi tebrik ediyorum.

Birbirinden değerli bu aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.

Bizim yolumuz dikenlidir. Zor ve çetindir, Başbuğumuzun açtığı bu yolda ilerlemekte her zaman gurur duydum. Ve bugünde milliyetçi ülkücü hareketin Bilge Lideri Türkmen Bey’i Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey’le ülkemizdeki büyük ihanet odağına karşı yan yana omuz omuza mücadele etmek istiyoruz. Ve inanıyorum ki siz değerli gönüldaşlarım milliyetçi hareketi önce Allah’ın sonra sizlerin sayesinde iktidara taşınacaktır.

Ülkücülük bir şereftir, şerefin tavizi olmak düsturu ile geçmişimizde hiçbir muamma olmadan bugünlere geldik çok şükür, cesaret ve atılganlığın olmadığı hiçbir dava başarıya ulaşamaz diyen Başbuğ Alparslan Türkeş’in sözüyle bugün burada yüreğimizi ortaya koymaya geldik ve sizden de bu davamıza ortak olmanızı istiyoruz.

Biz size el uzattık, elimizi tutmanızı istiyoruz. Biz sizden çile kervanımızda yol arkadaşı olmanızı istiyoruz. Başlattığımız gönül seferberliği ile gönüllerinize girmek istiyoruz sizlerin derdi ile dertlenmek sevinci ile sevinmek istiyoruz. Türkiye’nin bu güzide şehri Kahramanmaraş’ı makus tarihinden kurtarmak istiyoruz. Bu güzel şehrimiz ne yazık ki hak ettiğini alamamış ve her zaman ülke geneli projelerden hizmetlerden yoksun bırakılmıştır. Memleket sevdalısı bir kardeşiniz olarak tüm bu sıkıntılara çözüm üretmek için yola çıktık ve bunun için Milliyetçi Hareket Partisinden 25. Dönem Milletvekilliği Aday Adayı oldum. İnşallah memleketimiz, ülkemiz ve teşkilatımız adına hayırlı olmasını Yüce Mevla’mdan dilerim.”

ZEKERİYA ÖZTÜRK KİMDİR?

1953 Kahramanmaraş Elbistan Taşburun köyünde doğdum.

İlkokulu Taşburun köyünde ortaokul ve liseyi Elbistan Mükrimin Halil Lisesinde tamamladım.

Üniversite eğitimi için 1972 yılında Ankara’ya gelip ilk önce Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi ( AÜDTCF)’nde Arap Dili Edebiyatı bölümünü bitirip, daha sonra Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi (AÜEF)’nde ikinci üniversite eğitimimi tamamladım.

Üniversite eğitimim boyunca Ülkü Ocaklarının her kademesinde görevde bulunup, davamızı bir adımı ileriye taşıyabilmek adına mücadele verdim. Üniversite yıllarının ardından iş hayatına atılıp eş zamanlı olarak da 1980 ihtilalinden sonra muhafazakar parti ile siyasi hayatıma başladım.

Birçok talihsizlikler, baskılar ve siyasi yasaklar yaşadığımız bu dönemlerde daima partimizin yanında olmayı şiar edindik. Daha sonrasında ise MHP’de Ankara il yönetiminde görevlendirildim, akabinde Cennet Mekân Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyin tasarrufu ile Liderimiz Devlet Bahçeli ile birlikte Başkanlık Divanı Üyeliği sonrasında MYK üyeliği ve Genel Muhasip Yardımcılığı görevlerini yapma şerefine nail oldum. Her zaman içerimizde bir Kahramanmaraş sevdası oldu.

Özelinde Kahramanmaraş’a, genelinde tüm ülkemize hizmet etme aşkı bizleri milletin vekilliği için kolları sıvamaya çağırdı.

1991 yılında Kahramanmaraş Milletvekili Adayı oldum. 1989 ve 1994 Belediye seçimlerinde seçim bölgemde aktif olarak çalışarak, başarılı sonuçlar alınmasına Cenab’ı Hakkın yardımıyla vesile olduk. 1995 yılında Kahramanmaraş MHP 1.sıradan Milletvekili adayı oldum.

Bölgemizden seçilmemize rağmen, parti olarak ülke barajına takıldığımızdan mazbatamı alamadım. Lakin bir milletvekili gibi çalışmalarıma devam ettim. 1997 yılına kadar Başkanlık Divanı üyeliğim ve 1999 yılında Milletvekili adaylığımız, 2002 yılında da aday adaylığı sürecimiz devam etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol