banner1071
Öne Çıkanlar ÖZEL SANKO OKULU TENİSTE İL BİRİNCİSİ OLDU KÜTÜPHANELER MADALYALARINI ALDILAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VOLEYBOL TAKIMI GALİBİYETE DOYMUYOR GAZETECİLER İFTARDA BİRARADA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ…

Bu haber kez okundu.

ÖZTUNÇ, YENİ STAT SÖZÜNÜ HATIRLATTI

Ciddi anlamda bir spor potansiyeli bulunan Kahramanmaraş’ın 30 büyükşehirden birisi olduğuna dikkat çeken, CHP’nin atom karıncası Ali Öztunç, Bakan Mehmet M. Kasapoğlu’na seslendi, “Kahramanmaraş yeni bir stadyumu hak etmiyor mu?” sorusunu yöneltti.

AK Parti Milletvekili Mahir Ünal’ın da 30 bin kişilik stad sözü vaadini de hatırlatan ve; “Komşu iller dahil çok sayıda il’e yeni modern statlar inşa edilirken, Kahramanmaraş pek çok konuda olduğu gibi bu yatırımda da geri planda tutuluyor. Oyuncu sağlığı, tribün konforu, kulüp ve esnafa gelir kaynağı, kentin tanıtımı ve sportif rekabet gibi konularda rakipleriyle yarışamayacak konumda bulunan Kahramanmaraş’ta vatandaşlar bu durumdan oldukça rahatsız” diyen Ali Öztunç, seçim dönemlerinde bol keseden verilen sözlerin başında gelen yeni bir stat yapımı konusunda şeffaflık talep etti ve şehrimizde bulunana iki stadyumun çürük raporunun olduğunu hatırlattı.

Öztunç, kamuoyunun yoğun talebi doğrultusunda hazırladığı soru önergesini Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’nun yazılı olarak cevaplandırması istemiyle Meclis Başkanlığına sundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1070