Öne Çıkanlar dizi PAZAR GÜNÜ DANANIN KUYRUĞU KOPUYOR TÜRKİYE ZOR GÜNLERDEN GEÇİYOR KOMUTANLARDAN ZİYARET ÜNİVERSİTE SOKAĞINDA GÜLLER AÇTI

Bu haber kez okundu.

ÖZTUNÇ, DULKADİROĞLU’NUN BİR SORUNUNA DAHA ÇÖZÜM ARAYIŞINDA!

CHP’li Ali Öztunç, Dulkadiroğlu ilçesinde yaşayan vatandaşların bir sorununa daha çözüm arayışına girdi.

Ali Öztunç, belediyenin çözümden uzak faaliyetleri üzerine özelikle Çokyaşar Mahallesi olmak üzere çok sayıda çevre mahalleyi olumsuz etkileyen gölet inşaatı, doğa ve insan sağlığını tehdit ederek görüntü kirliliği ve kötü kokuya sebep olan dereye atılan atıkları, TBMM gündemine taşıdı.

“BELEDİYE ATIKLARIN ÜZERİNİ KUMLA ÖRTEREK GÖREVİNİ YAPMIŞ SAYMAKTA”

Önergesinde “Kahramanmaraş Dulkadioğlu İlçesi Elbistan Sokaktaki sulama gölet inşaatı 4 yıldır bitirilememiştir. Bu gölet inşaatının hemen yanından akan dereye fabrika artıkları ve çöp atılmaktadır. Buraya dökülen fabrika atıkları, kuyu sularının bozulmasına, tarlaların sulamasında ve hayvanların içme suyunun karşılandığı derenin kirlenmesine, biriken metan gazı sebebiyle yangın çıkmasına sebep olmaktadır. Mahalle halkının bu yöndeki şikâyetleri üzerine, belediye 3-4 kamyon kumla atıkların üzerini örterek kendince görevini yapmış saymaktadır” İfadelerini kullanan Öztunç, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan kamuoyu adına şu sorulara yanıt vermesini istedi;

  1. Söz konusu sulama gölet inşaatı neden durdurulmuştur? Bu sulama göleti ne zaman tamamlanacaktır?
  2. Çokyaşar Mahallesinden geçen dereye çöplerini ve fabrika atıklarını atanlar tespit edilmiş midir? Edilmiş ise bunlar hakkında ne tür bir cezai işlem uygulanmıştır?
  3. Çokyaşar Mahallesinde yaşayanları tehdit eden bu fabrika atıkları ve çöplerin üzerini toprakla kapatmak nasıl bir çözüm sağlamıştır? Belediyenin görevi sorunların üzerini toprakla kapatarak çözmek midir?
  4. Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Çokyaşar Mahallesini tehdit eden fabrika atıkları için, Bakanlık olarak ne tür bir önlem almayı düşünüyorsunuz?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol