Öne Çıkanlar KAYINVALİDESİNİ TOPRAĞA VERDİ Menar HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM ELBİSTANSPOR YATIRIMCI HER ANLAMDA KORUNUYOR

Bu haber kez okundu.

ÖZTUNÇ, BÖLGE İNSANI BU KİRLİLİĞİ HAK ETMİYOR!

Yöresinin de santralden dolayı rahatsız olduğunu, kanser hastalıkların arttığını, toplum ve insan hayatının hiçe sayıldığını da belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç , “Santralin filtre ile çalışması için uzun zamandır mücadele veriyoruz. 23 Ekim cuma günü konuya ilişkin açıklama yapacağımı duyurmuştum. Benim ve Afşin Elbistan halkının temiz hava isteği üzerine Çelikler Holding hemen harekete geçti. Önce Ankara’dan ajanslar arandı ardından santraldeki bazı işçiler arasında whatsapp grupları oluşturuldu. Bu gruplardan benimle ilgili sosyal medyada yazılar yazılması istendi. Amacımın işçi kardeşlerimizi işsiz bırakmak olmadığını herkes bilir. Kaldı ki A ya da B santralde işçilerimiz ne zaman sorun yaşasa bana ulaşmıştır ve bende onlara hep elimden geldiğince destek olmuşumdur. Sermaye ya da enerji düşmanlığımız da yok. Tek isteğimiz santral filtre ile çalışsın. Çünkü milletimiz temiz havada yaşamayı hakkediyor. Elbistanlı Afşinli hemşerilerim başka şehirlerdeki gibi temiz bir havada nefes alsınlar.” dedi.

SANTRALDE KENDİ İŞÇİLERİMİZ ÇALIŞMALI

Öztunç açıklamasının kalan bölümünde ise; “İşçi kazansın sermaye kazansın ama santralde de filtre olsun. Filtre takılana kadar iki baca çalışacak dendiği halde üçüncü baca çalıştırılmasın.( Bakanlık bu durumu tespit etti ve ceza da yazdı) Amacımız temiz hava temiz Afşin temiz Elbistan. Memleketini seven ve memleket aşkı İle çalışan bir milletvekili olarak 23 Ekim günü saat 15.00’te açıklamamı Elbistan’da ilçe başkanlığımız önündeki caddede yapacağım. Çok sayıda hemşerim, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile yapacağımız açıklamaya sizleri de bekliyorum. Bir kez daha söylüyorum, santralde işçilerimiz çalışmalı, enerji üretilmeli ama bu filtreli santralde olmalı. Bu Santrale filtreleri taktırmak hepimizin görevidir. Çünkü hepimiz insanız.” diye konuştu.

Öztunç, Cuma günü saat 10’da parti il binasında gündeme ilişkin meselelere dair basın açıklaması yapacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1308

banner1309