banner746

Özbolat, Koçovası sarımsağını sordu

12 Haziran 2012 Salı 13:09
Bu haber 1350 kez okundu

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından cevaplandırılması isteğiyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına soru önergesi verdi.

Özbolat, Koçovası sarımsağını sordu
 Özbolat verdiği soru önergesinde; “Kahramanmaraş ilimizin Afşin ilçemize bağlı Koçovası Köyümüzde yetiştirilen sarımsak çok meşhur ve kendisine has rayihası ile büyük ilgi görmektedir. Sadece Koçovası Köyümüzde yıllık 2500-3000 dönüm olmak üzere ekilmekte ve 600-700 ton sarımsak üretilmektedir. Aynı zamanda Türkiye’nin dört bir yanına gönderilmekte ve ülkemizin sarımsak ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamaktadır. Trafo sorunu nedeniyle sarımsaklarını sulayamayan ve beyaz eşyaları sürekli yanan köy halkımız, oldukça zor durumdadır.” dedi ve aşağıdaki soruların cevaplandırılmasını istedi.

 

Bu çerçevede;

 

1-     Koçovası’nda trafolar küçük geldiği için sorun yaşayan ve sık sık elektrik kesintisi ile karşılaşan köylülerimizin sorunları ne zaman çözülecektir?

 

2-     Defalarca dilekçe yazılan ve trafolarındaki sorunların giderilmesini isteyen köylülerimiz neden karşılarında bir muhatap bulamamaktadırlar?

 

3-     Bakanlığınız tarafından denetime tabi olan TEDAŞ’a, konu ile ilgili olarak herhangi bir yaptırım düşünüyor musunuz?

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder