Öne Çıkanlar DİN VE ŞİDDET KONULU KONFERANS ÖĞRENCİLERE MESLEK SEÇİMİ ÖNERİSİ HAVVA SAYGAZ GÜRZ MECLİSTE MARAŞIN SESİ OLACAĞIZ HUNHARCA

Bu haber kez okundu.

 ORUÇ, BABA OCAĞINDA

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren MHP Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Elektrik Mühendisi Ejder Oruç, İl Teşkilatının programları doğrultusunda ilk seçim gezisini çocukluğunun geçtiği Mağralı Mahallesine yaptı.

Berberindeki heyet ve Milletvekili Aday Adayı Fahrettin Oğuz Tor ile birlikte Mağralı Mahallesine intikal eden Ejder Oruç, yoğun yağmur sebebiyle ziyaretlerde tek tek bulunamasa da mahallelileri Onun bulunduğu mekana akın ederek desteklerini gösterdiler.

Eş, dost ve arkadaşlarıyla sohbetler eden Ejder Oruç, Afşin Bölgesinden Milletvekili Aday Adayı Oğuz Tor’a da mahalle hakkında bilgiler aktardı.

Ejder Oruç, çocukluk yıllarına dair anlattığı anılarının içerisinde dedesi ile birlikte Mağralı Camisinde namaz kıldıklarını, namaz çıkışında Dedesinin: “Oğul yiğit olsun” deyip Mağralı çeşmesinden mutlaka su içirdiğini ve bunun ailede gelenekselleşerek, kendisi tarafından da çocuklarına aynı çeşmeden su içirdiğini anlattı.

Mahalle halkı tarafından ilgi ile dinlenen bu hikaye çocukluk arkadaşlarını ve mahallede yaşayan dostlarını eski günlere götürdü.

Ejder Oruç, 31 Mart Salı günü mahallelileri ile buluşmak üzere tekrar geleceğini duyurarak mahalleden ayrıldı. 

 

Anahtar Kelimeler:
ORUÇBABA OCAĞINDA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol