banner1268
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ EĞİTİM VE TATBİKATLARDA HIZ KESMİYOR DİN GÖNÜLLÜLERİ İLE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ PERSONELLERİ İFTARDA BULUŞTU OKAY; HİZMETTE SINIR TANINMAZ! SANKO KARKAMIŞ KAZILARINA SPONSOR OLDU ÇOCUKLAR 23 NİSANDA PİAZZADA!

Bu haber kez okundu.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDE ATILAN SKANDAL İMZA TBMM GÜNDEMİNDE!

Hürriyetçi Eğitim Sendikası, kendilerine çok sayıda başvurunun olduğunu, yöneticilik puanlarının yeniden hesaplandığını ve çok sayıda kişinin puanlarında değişiklik yapıldığını, bununla beraber bilgi almak isteyen adaylara şeffaflığın sunulmadığını açıkladı.

Kentte tartışmalara neden olan uygulamada ayrıca, idarecilik için değerlendirmeye alınan 49 il müdürünün taşrada çalışması gereken 10’unun puanlarında da oynama yapılarak merkezdeki en iyi okullarda kalmalarının sağlandığı bildirildi.

Konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Ali Öztunç, kamuoyu adına Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den yazılı olarak cevap istedi.

Öztunç’un önergesi ve Bakan Özer’den yanıt beklediği sorular şu şekilde oldu:

Hürriyetçi Eğitim Sendikası tarafından yapılan açıklamada, “Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, Eğitim Kurumları yeniden yöneticilik atama sürecinde adayların puanlarında ciddi değişiklikler yaptığı ve adayların bu değişikliklerin gerekçelerini öğrenme talebine karşın şeffaf olmadığı eğitim çevrelerinde ifade edilmektedir. Konuyla ilgili sendikamıza gelen talep ve şikâyetler üzerine süreci yakından takip etmeye başlamış bulunmaktayız.” ifadelerine yer verilmiştir.

Ayrıca, idarecilik için değerlendirmeye alınan 49 okul müdüründen taşrada çalışması gereken 10’unun puanlarında oynama yapılarak merkezdeki en iyi okullarda kalmaları sağlandığı iddia edilmektedir.

Bu bilgiler doğrultusunda;

1.      Kahramanmaraş ilinde yeniden yöneticilik atama sürecinde kaç kişi hangi okullara atanmıştır

2.      Atama formu üzerinden değerlendirilen adayların puanlarında sonradan değişiklik yapıldığı bilgisi doğru mudur? Doğru ise sorumlular hakkında işlem başlatılmış mıdır?

3.      Atama formu üzerinde değişiklik yapılan kişiler kimlerdir? Bu kişilerin sendikalara üyeliği var mıdır? Varsa sendika bazında dağılımı nedir?

4.      Kahramanmaraş ilinde toplam kaç eğitim yöneticisi vardır? Bu yöneticilerin sendikalar bazında dağılımları nedir?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1271

banner1272

banner1273

banner1275

banner1277

banner1278

banner1293

banner1298

banner1300

banner1279

banner1280

banner1281

banner1285

banner1286

banner1287

banner1295

banner1282

banner1283

banner1284

banner1290

banner1292

banner1299