banner732

banner740

banner741

banner742

banner726

banner727

banner728

banner729

banner743

banner733

banner744

banner724

KAYNAK: “KAPIYI AÇMAMIZ ŞAM’A HİZMET EDER”

20 Aralık 2016 Salı 13:08
Bu haber 950 kez okundu

Halep’teki tahliye süreciyle ilgili açılamalar yapan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Esed rejiminin kentin doğusuna girmesinin ardından muhtemel göç dalgasıyla ilgili olarak, “Kapıları açarsak hemen hemen tamamına yakını gelir. O zaman da rejimin amaçlarına hizmet etmiş oluruz” yorumunu yaptı ve göç edenlerin 30 bini aştığını söyledi.

KAYNAK: 'KAPIYI AÇMAMIZ ŞAM'A HİZMET EDER”
 Geçtiğimiz cumartesi günü Başbakan Binali Yıldırım ve bazı bakan arkadaşları ile Kahramanmaraş’a gelen, bazı açılışlar, ziyaret ve temel atma törenlerine katılan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Kahramanmaraş’ta iken, misafir ettiği Ankara kökenli birçok ulusal gazetecilerin ve köşe yazarlarının da sorularını cevaplandırdı, ulusal gündemi ve özellikle Ortadoğu’yu masaya yatırdı, Halep’te göçe zorlanan mülteciler için kapıların açılıp açılmayacağına ilişkin soruya şu cevabı verdi; “Kapıyı açarsak mültecilerin tamamı gelir. O zaman da rejimin amaçlarına hizmet etmiş oluruz” diye konuştu.


ZİYARETLERİ DUR DURAK BİLMİYOR

Bir ayda ortalama 2 veya 3 kez Kahramanmaraş’a geldiğinde de boş durmayan, esnaf ziyaretlerini de ihmal etmeyen, Suriyeli mültecilerin barınaklarını ziyaret edip onların sorunlarını dinleyen, belediye başkanları ve il teşkilatı yanında, bürokratik kesimi de dinleyen, şehit ailelerinin acılarını paylaşan Başbakan Yardımcısı Kaynak’ın hareketleri, insanlara olan ilgisi, şehir halkında büyük memnuniyet yaratıyor. 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder