banner732

banner740

banner741

banner742

banner726

banner727

banner728

banner729

banner743

banner733

banner744

banner724

KAHRAMANMARAŞ’I YENİDEN HAYAL ETMEK!

04 Ağustos 2012 Cumartesi 18:42
Bu haber 1449 kez okundu

AK Parti Kahramanmaraş il danışma meclis toplantısında konuşan AK Parti Gurup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, milletvekillerinin iki temel görevi bulunduğunu, bunlardan ilkinin temsil, ikincisinin de takip olduğunu söyleyerek, geçtiğimiz aylarda şehrimizde gerçekleşen ortak akıl toplantıları (çalıştay) ile ilgili bilgiler verdi, sunum gerçekleştirdi, çalıştay sonuç bildirgesi kitaplarının hazırlanmasında emeği geçenleri tebrik ve teşekkür etti.

KAHRAMANMARAŞ'I YENİDEN HAYAL ETMEK!
 Haftanın son günü olan 04 Ağustos cumartesi günü, Neci Fazıl kültür Merkezindeki toplantının açılış konuşmasını AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fatih Erkoç yaptı.Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ardından mikrofona gelen Erkoç, önce konukları selamladı, hoş geldiniz dileğinde bulundu, Suriye’de yaşanan insanlık dramından söz ederek, Ortadoğu’da haritaların yeniden şekillendirilmeye çalıştırıldığına işaret etti ve; “AK Parti, kurulduğu yıldan bu yana, gerek ülkemizde, gerekse Kahramanmaraş’ta tarih yazmaya devam ediyor. AK Parti’nin Kahramanmaraş’ta büyük işler başardığını hepimiz, hepiniz biliyorsunuz.  Daha da başarmaya devam edeceğiz. Öyle ki,  Kahramanmaraş, Türkiye’de AK Parti’ye en çok oy vermiş bir il, gücünü de sizlerden alıyor. Az önce de söyledim,  komşu ülkelerde savaşlar yaşanıyor, insanlar ve Müslümanlar ölüyor. Suriye bize Adana’dan da yakın, Müslümanların katledilişine üzülüyoruz” dedi,.

Erkoç konuşmasının devamında omuzlarına binen yükün ve sorumluluğun büyük olduğunu, teşkilatı ve milletvekilleri ile bu sorumlulukları yerine getirmek için çalıştıklarını belirtti,  Kahramanmaraş’ın 2023 vizyonunda Türkiye’nin marka illerinden biri olacağını iddia etti. Konuşmasının son bölümünde Erkoç şunları söyledi; “Ortadoğu yeniden şekillenemeye çalışırken, Türkiye’de ekonomik ve siyasi istikrar var. Bu istikrardan rahatsız olan güçler, PKK terör örgütünü başımıza bela etmeye çalışıyor, ancak başaramayacaklar. Çünkü biz güçlü bir ülkeyiz. Ülkemizde birlik ve beraberliği bozmaya çalışanlara izin ve  fırsat veremeyeceğiz. Bu çalıştay sonuç bildirgesinin şehrimize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum”


MERAKLA BEKLENEN KİTAP DAĞITILDI

Çalıştaylarla ilgili olarak hazırlanan kitap da bu arada konuklara dağıtılırken, mikrofona AK Parti Gurup Başkanvekili Mahir Ünal geldi. Ünal, düzgün hitabı ve sunumu ile gerek iktidarları döneminde ülkeye, gerekse Kahramanmaraş’a yapılan hizmetleri sunumlarla dile getirdi, sağlık,  kültür-turizm, sanayi-ekonomi, eğitim ve ulaşım hizmetlerinden örnekler ve rakamlar  vererek, “Kahramanmaraş’ı yeniden hayal etmek başlıklı ortak akıl toplantılarımıza katkı sunan herkese, özellikle bu strateji belgesinin hazırlanmasındaki değerli katkılarından dolayı milletvekilimiz Sevde Bayazıt Kaçar’a, bilim ve sanayi teknoloji bakanlığı sanayi genel müdürü Süfyan Emiroğlu’na ve danışmanım Osman beye hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İl danışma meclis toplantısına, milletvekilleri, eski milletvekilleri, il genel meclisi başkanı, Kahramanmaraş belediye başkanı, ilçe belediye başkanları, belde belediye başkanları, ilçe teşkilat başkanları, mahalle muhtarları, gençlik ve kadın kolları başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

Toplantıya sanayi ve iş dünyasını temsilen de TSO meclis Başkanı Şahin Balcıoğlu iştirak etti.

NOT: Haberin ayrıntısını yarın sitemizde bulacaksınız.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder