banner746

KADINSIZ SİYASET, SİYASET KADINSIZ OLMAZ!

04 Aralık 2017 Pazartesi 10:53
Bu haber 557 kez okundu

Artık günümüzde iş hayatında olduğu kadar siyasi yaşamda da kadınlar varlıklarını, ağırlıklarını hissettirmeye başlarken, kadınlara da siyaseti sevdiren lider kadınlar günümüzde öne çıkmaya başladı.

KADINSIZ SİYASET, SİYASET KADINSIZ OLMAZ!
  

Yoksa, daha düne kadar kadını eve mahkum eden, bulaşık ve çamaşır yıkamaya mecbur bırakılan; ev işleri yanında çocuğa bakan kadın, iş hayatından sonra artık siyasette de söz sahibi.

Bu iddiamızı güçlendiren kadınlardan biri de, geçtiğimiz günlerde nöbeti ve bayrağı yardımcısı ve adaşı Ayşe Cesur’a bırakan eski AK Parti İl başkanı Ayşe Kılıç ile mensubu olduğu partinin Dulkadiroğlu Kadın Kolları Başkanı Serdar Sarıçiçek ve arkadaşları,  KİMLİK Gazetesine ziyarette bulundular.

Gazete sahibi Mehmet Fiskeci ile kahvaltı yaptılar, siyasette dünü, bugünü ve yarını konuştular, tartıştılar.

Tabi siyaset yapanları da masaya yatırdılar, gelecek için düşüncelerini sergilediler.

KILIÇ VE SARIÇİÇEK GERÇEĞİ

Dedik ya, Ayşe Kılıç, bir ziraat mühendisi. 3 yıldır bu görevi başarı, büyük bir özveri ile sürdürdü. Kadınları evden alıp siyasete taşıdı, onlara siyaseti sevdirdi. Sağlam kişiliği ile bunda da başarılı oldu.

Serdar Sarıçiçek ise, bölgesi Dulkadiroğlu için zaman mefhumu tanımadı, bölgenin rengini, kokusunu, dokusunu ve insanların yaşam şartlarını çok iyi bildiğinden, kendinden ve imkanlarından da bir şeyler katarak, arkadaşları ile yoksulların, dar gelirli insanların maddi-manevi yanında oldu, yardımına koştu.

Kahvaltılı sohbet ve istişare sabahına ayrıca, Kamu Taşeron İşçileri Birliği Derneği Başkanı Sultan Ünal da katıldı.  Siyasete kadın eli değince, siyasete de kalite geldi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder