banner1066
Öne Çıkanlar MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ… ŞEHİTLERİMİZ İNCİ KONUKOĞLU CAMİİ İBADETE AÇILDI BİR TEK O YANMADI… KASİAD

Bu haber kez okundu.

İLÇENİN REFAH DÜZEYİNİ ARTIRAN BAŞKAN; MAHÇİÇEK

Onikişubat Belediyesince Barbaros Mahallesinde yapımı tamamlanan Şehit Cengiz Engizek Bilgi Kültür Evi ve Kapalı Yüzme Havuzu hizmete açıldı. Teknik belediyeciliğin yanı sıra sosyal belediyecilikte kenti ilklerle tanıştıran Onikişubat Belediyesi, Başkan Hanefi Mahçiçek önderliğinde ilçesinin sosyal refah düzeyini her geçen gün daha da arttırıyor. Planladığı projelerini bir bir hayata geçiren ve bu yolda ilçesine çok sayıda sosyal faaliyet alanları kazandıran Onikişubat Belediyesi, Barbaros Mahallesinde yapımı tamamlanan Şehit Cengiz Engizek Bilgi Kültür Evi ve Kapalı Yüzme Havuzunu düzenlenen törenler hizmete açtı.

 ‘BU YOLDA DURMAK YOK’

Siyasilerin ve vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen açılışta konuşan Başkan Mahçiçek, makamda ve makam dışı her şartta Kahramanmaraş’a hizmetlerini sürdüreceğini belirtti. Başkan Mahçiçek: “Yaklaşık 6 buçuk yıldan bu yana Cumhurbaşkanımızın bize tembih ettiği Onikişubat Belediye Başkanlığı görevini yürütmeye gayret ediyorum. Mesai arkadaşlarımızla birlikte ilçemize güzel hizmetler yaptık. Belki tarihinde görülmemiş hizmetler hayat geçirdik. 2014’te göreve geldiğimizde sadece Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün bir havuzu vardı. Bugün ise sadece ilçemize ait 7 havuz var. 7 tane Kültür merkezimiz mevcut. 6 tane okul, 65 yerleşim yerlerimize kültür evleri yaptık. Sportif ve eğitim bağlamında gerçekten çok ciddi projeler hayata geçirdik. Kapalı spor salonları, yürüyüş ve bisiklet yolları, 12 tane halı saha geçmiş dönemlere bakıldığı zaman yaptıklarımız hiç mukayese kabul etmez.  Cumhurbaşkanımız milletimize hizmet için bizlere bu görevi verdi. Allah ömür verdiği sürece de ister makamda, ister makamda olmayalım onun gösterdiği istikamette sevk ve idaresinde Kahramanmaraş’ımıza bakanlarımız ve milletvekillerimizle birlikte hizmet edeceğiz. Bu yolda durmak yok. Allah’ın yardımı ile, Cenab-ı Hak bizlere nefes almayı nasip ettiği müddetçe sizlere hizmet edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

“15 TEMMUZ BAŞARILI OLSAYDI, TÜRKİYE 50 YILINI KAYBEDECEKTİ”

Açılışta konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, şunları söyledi: “12 Eylül başarıya ulaştı ve Türkiye 20 yılını kaybetti. Eğer 15 Temmuz’da başarıya ulaşsaydı Türkiye 20 yılını, 30 yılını, 50 yılını değil her şeyini kaybedecekti. O yüzden 12 Eylül'leri, Türkiye'nin demokrasisine karşı yapılan darbelerin, müdahalelerin, millet iradesine karşı yapıldığını unutmamamız gerekiyor. Özellikle öğretmenlerimize, anne babalara, bizlere çok büyük sorumluluk düşüyor. Çocuklarımızın 1960 darbesini, 27 Mayıs'ı, bilmeleri gerekiyor. 12 Mart muhtırasını, 12 Eylül'ü, 28 Şubat'ları, 27 Nisan'ları unutmamaları gerekiyor. Bugün 15 Temmuz'u anlamak için, 15 Temmuz'da neyi kazandığımızı anlamak için çocuklarımızın 27 Mayıs 1960'da neyi kaybettiğini bilmemiz lazım. 12 Mart muhtırasıyla, 12 Eylül'le, 28 Şubat'la neyi kaybettiğimizi çocuklarımızın bilmesi gerekiyor ki 15 Temmuz'da ne kazandığımızı anlasınlar."

 “14 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA DİPÇİK VURULUR MU?”

 12 Eylül'de Maraş'ta bir Yusuf Haznedaroğlu vardı. Onun zulümlerini hatırlıyor musunuz? Ben orta 3'üncü sınıf öğrencisi, 14-15 yaşındaydım. Okuldan çıkıp bindiğim minibüsü askerler durdurdular. Kimlik kontrolü yapıyorlar, biz de askerimizi severiz. Hepimiz indik, bana kimlik sordu benim de kimliğim yanımda yok. 'Bekle şurada' dedi. 'Bekle' dediği yere oturmuşum. Boynuma yediğim dipçikle yere yığıldım. 14 yaşındaki çocuğa dipçik vurulur mu?

“YEDİ DÜVEL RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE MÜCADELE EDİYOR”

Eski CIA Başkanı 'Bir ülkenin devlet başkanının iyi ya da kötü olmasıyla ilgilenmeyiz. Bizim adamımız olup olmamasıyla ilgileniriz' diyor. Şimdi Recep Tayyip Erdoğan milletin adamı olduğu için yedi düvel Recep Tayyip Erdoğan ile mücadele ediyor. Onun bunun değil milletin adamı. Bakıyorsunuz Biden 'Erdoğan'ı indirmeliyiz' diyor. Macron 'Erdoğan'ı indirmeliyiz' diyor. Bir de içeride varlar biliyorsunuz onlar da 'İndirmeliyiz' diyor. Recep Tayyip Erdoğan'ı kıymetli yapan bu millet tarafından seçilmiş ve teveccühüne mazhar olmasıdır, bu milletin kalbinde, gönlünde yer etmiş olmasıdır. O yüzden Recep Tayyip Erdoğan'a düşmanlar. Bu millete düşmanlıklarını ifade edemedikleri için Recep Tayyip Erdoğan'a düşmanlıklarını kusuyorlar.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol