banner805

İL BAŞKANI AHMET ÖZDEMİR’İN İŞİ VE ZOR SINAVI…

13 Kasım 2017 Pazartesi 09:53
Bu haber 937 kez okundu

Gerek Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan, gerek Başbakan sayın Binali Yıldırım ve gerekse Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü sayın Mahir Ünal’ın açıklamalarından anladığımız şu, “Erken seçim falan yok. AK Parti kongrelerini tamamlıyor. 2018 yılı teşkilatlarıyla birlikte 2019 seçimlerine hazırlanıyor.”

İL BAŞKANI AHMET ÖZDEMİR'İN İŞİ VE ZOR SINAVI…
banner809
 Tabi bu süreçte bazı operasyonlar yapılacak, ameliyatlar gerçekleşecek, kimi yerlerde dikişler alınırken, kimi yerlere dikiş atılacak, kimi yerlerde taşlar yerinden oynayacak, kimi yerlerde tadilatlar ve tahkimat gerçekleşecek. Siyasi hastalıkların teşhis ve tedavisi yapılacak. Ameliyatsa ameliyat… Yoksa içten içe büyüyen yara kangrene çevirecek. Özetle, tedavi kaçınılmaz ve şart.   

Sayın Cumhurbaşkanı bırakın sadece illeri, ilçelerle dahi yakından ilgileniyor. O sebeple 2018 yılı Eylül’üne kadar tüm kongreler tamamlanacak gibi. Gibisi fazla, tamamlanacak. Eylül 2018’deki görkemli kongre ile arkasından 3 seçim birden yaşayacak Türkiye.

Hangileri olduğunu biliyorsunuz artık. Tabi aslında bütün hedef 2023…

*

Şimdi saha çalışmasına erken başladı vekiller. Belediyeler, teşkilatlar… Bu saha çalışması, ki yola erken çıkılacak, 2019 yılı seçim başarısını belirleyecek.

Bu şu demek, önümüzdeki yıl içinde başta sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere, siyasileri daha çok meydanlarda, sahalarda göreceğiz.

Paça muhabbetleri, yol gezileri, dürümcü açılışları gırla gidecek. Biz de soracağız tabi, “Ne var ne yok, işler nasıl, İl Başkanı Özdemir işi iyi götürüyor mu?”

*

Şu da var, şimdi ilçe kongreleri geçici bir süre için iptal edildi. Önce büyükşehir dışındaki iller kongresini tamamlayacak, bunu büyükşehir ilçe ve il teşkilatları seçimi takip edecek.  

Şimdi millet oturup kalkıp, yatıp uyuyup şu soruyu soruyor, “Hacı Ömer Oruç Bilal Debgici yerini koruyacak mı, il başkanlığına aday olacak mı, İl Başkanı Ahmet Özdemir koltuğunu, konumunu koruyacak mı?”

Milletin derdi davası bu.

*

Bendeniz bunları düşünür, bilgisayarın tuşlarına işkence çektirirken çalışmasını, gayretini takdir ettiğim, kimsenin lafını bir ötekine ulaştırmayan, dedikodu yapmadan işini yapmaya çalışan ve bu işi de aslanlar gibi götüren İl Başkanı sayın Ahmet Özdemir, Cuma Karalar ve Fatih Işık büroma ziyaretime geldiler.

Gazeteci ile siyasetçi bir araya geldiğin ne konuşur, yemek muhabbeti, televizyondaki dizi soytarılığını, maç sohbeti yapacak halimiz yokken, bürokrasiden, ilçe teşkilatları ve belediye başkanlarından, kongre sürecinden, Konteynır Kentten, sivil toplum kuruluşlarından, sanal âlemden, sosyal medyadan, yazılı basından ve bazı bürokratik atamalardan konuşurken, Ahmet Özdemir’deki vakur duruş dikkatimden kaçmadı. Ser veriyor, sır vermiyor misali, sürekli dinliyor, fazla yoruma gitmeden, daha dikkatli, daha özenli konuşmaya, cevap vermeye gayret ediyordu.

Yakışanı yapıyordu kendine.

O nedenle seviyorum sevgili başkanımı…

 

 

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder