Öne Çıkanlar EN ÇOK İHRACAT YAPANLARI ÖDÜLLENDİRDİ ÇOCUKLAR HAVUZLARI ÇOK SEVDİ SONUNDA YAPILIYOR EKİNÖZÜ ILICA ARASI 45 DAKİKA SÜRECEK BASTIRMACI siyaset

Bu haber kez okundu.

Halkın takdir-teveccühüne mazhar olmak gurur verici
 Her zaman nezaketini ve güler yüzlülüğünü koruyan beyefendi merkez ilçe başkanı Necati Okay, gülümseyerek şu cevabı verdi; “Şunu her zaman söylerim, Türkiye’de, Kahramanmaraş’ta yerel basın her zaman önemli. Bizim mesajlarımızı halkımıza ulaştırma konusunda aracılık, yani bir anlamda köprü görevi görüyorlar. Yerel basın olmayınca, siyasilerin kendilerini ifade etmeleri, halkla diyalog kurmaları pek mümkün olmuyor. Neşe hanım da, siyasete girdiğimiz günden bu yana tanıyoruz; seviyeli, ilkeli ve dürüst gazetecilik örneği sergiliyor. Sadece ben değil, arkadaşlarımız da aynı düşüncede. Başarı ödüllerini geleneksel hale getirdi ki, yerel basında başka örneği yok. Kendisine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Bu yıl değişik bir uygulama yapıldı, halka soruldu, takdiri halk yaptı, notu halk verdi. Oylar sebebiyle halkımız bizi başarılı bulmuş, halkımıza gösterdikleri ilgi, teveccüh nedeniyle teşekkür ediyoruz ki, bu başarı, bu birincilik bizlerin sorumluluklarını artırmakta, omuzlarımızdaki yükü daha da büyütmekte. Ha, bu bizi rahatsız etmiyor, aksine kamçılıyor, teşvik ediyor. Dürüst konuşmak gerekirse, ortaya çıkan sonuç, bizim başarımızdan çok, partimizin popületesinden kaynaklanıyor. Siyaset yapıyoruz, merkez ilçe başkanı sıfatıyla, il başkanımızla, ekibimizle siyasi sorumluluğu yerine getirmeye gayret gösteriyoruz. Gecemizi gündüzümüze kattık, şehirde, ilçelerde, belde ve köylerde partimizi temsil etmeye çalışıyoruz. Bu ikinci dönemimiz, 6 ay önceki kongrede tekrar görev bize tevdi edildi. Görevimizin sonuna kadar bize verilen emaneti en iyi şekilde taşımaya, partimizi, başbakanımızı mahcup etmeden layıkı ile götürmeye gayret gösteriyoruz! Amacımız  halka hizmet vermek, şehrimize daha çok hizmet taşımak. Bize bu birinciliği, bu ödülü layık görenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.BÜYÜKŞEHİR OLUNCA NE YAPACAK!

Nüfusu baz alınarak Büyükşehir statüsüne kavuşacak olan Kahramanmaraş için, yerel yönetimlerde ve siyasi kanatlarda değişiklikler olacak. Bir Büyükşehir belediye başkanı yanında; Dulkadirli ve 12 Şubat ile merkezde iki ilçe belediye başkanımız daha olacak. Haliyle Necati Okay da bir müddet sonra boşa düşecek, muhtemelen bu iki ilçelerden birinin yeniden merkez ilçe başkanı olacak. Ahde vefa ve hizmet göz önüne alındığında…

Büyükşehir süreci öncesi ve sonrası kendi cenahında neler yaşanacaktı, bu konudaki açıklaması neydi? İşte sorumuzun cevabı; “Büyükşehir yasası Meclis’in gündeminde. Sanıyorum, yoğunluk sebebiyle, meclisin tatili bittiğinde, en kötü ihtimalle yılsonuna kadar bu yasa meclisten geçecek. Yasanın meclisten geçmesi, şehrimizin hemen Büyükşehir statüsüne geçmesi anlamına gelmiyor. Yasa çıktıktan sonra,  yerel seçimlere kadar bir yapılanma olacak. Mevcutların dışında bir ilçe yapılanması söz konusu değil. Merkez ilçe hariç. Aksu’dan başlayıp, Azerbaycan bulvarı-Kıbrıs Meydanı-Uzunoluk ve Akdere’ye kadar uzanan güzergah sınır olacak, kentin batı yakası 12 Şubat ilçesi olurken, doğu yakası da Dulkadirli ilçesi diye anılacak. Yani şehir sağlı sollu ikiye bölünecek, 2 kaymakamlık olacak. İldeki kurumların tamamı ilçelere kayacak. Tabi bir süreç… Yasa meclisten çıktıktan sonra, seçimlere bir yıl gibi bir zaman var. Bu süre içerisinde Büyükşehir yapılanması tamamlanmış olacak. Bu, aynı zamanda da siyasi partileri de ilgilendirir. Merkez ilçe sınırları içinden 2 ilçe doğacağı için, merkez ilçe yerine 2 ayrı ilçe başkanı olacak. Meclisten kanun çıkması için, ismin bildirilmesi gerekiyordu. Taslak için, ama bunlar nihai isimlere değildir. Neticede buna halk karar verecek, belki yeni anketler düzenlenecek. 2 teşkilat başkanı olacak, ama bu hemen olmayacak. Seçimlere 5-6 ay kala teşkilatların kurulması zorunlu, çünkü bu teşkilatlar partiyi seçime hazırlayacak. Yeni merkez ilçe teşkilatları kuruluncaya kadar görevimize devam edeceğiz”

BAŞKAN ERKOÇ İLE UYUMLU ÇALIŞMA!

AK Parti il ve merkez ilçe teşkilatında bir uyum, bir huzurlu çalışma ortamı var. Ki bu ortam, partiyi gelecekteki yerel ve genel seçimlere hazırlayacak kadro…

Biz Necati Okay ile sohbet ederken, Büyükşehir statüsüne kavuşan bir Kahramanmaraş’a belediye başkanlığı düşünüyor muydu, ya da bu konuda il Başkanı Fatih Erkoç’un da adı geçiyor, kendisinin de böyle biri düşüncesi var mıydı?

Okay, ne dediğini bilen, nazik ve beyefendi kişilik,  nerede ve ne zaman neyin konuşulacağını iyi bildiğinden, kelimeleri özenle seçiyordu. “Şimdilik partimin merkez ilçe başkanıyım. Büyükşehir olduğumuzda, seçimlere kadar bu görevimi layıkı ile sürdürmeye çalışacağım. Yarınlar neler gösterir, bilinmez. Sayın Fatih Erkoç partimizin İl Başkanı. Madem sordunuz, gerçi onun adına cevap vermem doğru olmaz ama, biz huzur ve uyum içinde bize tevdi edilen emaneti korumaya çalışıyoruz. Fatih beyin bu meseledeki tasarrufu nedir, bilemem. Tabi biz de kendi aramızda mütalaa ediyor, fikir alış-verişinde bulunuyoruz. Bu Büyükşehir belediye başkanlığı mı olur, milletvekilliği mi olur, bu meselede en isabetli kararı verecek olan kendisidir. Takdir ve tasarruf hakkı onun çünkü! Ama daha bunları konuşmak için erken!”

Yok yok, Okay siyaseti iyi öğrenmiş. Helal olsun! Cevapları, üslubu ve tavırları kendine yakışır şekilde. Tebrikler sayın Okay, yolun açık olsun!

 

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol