Öne Çıkanlar MİLLETTEN BAŞKA EFENDİ TANIMAM DOĞUKENT YOLU ASFALTLANIYOR BİR TARAFTAN DA TAVAF YAPTIK BAŞVURUSUNU YAPTI dizi

Bu haber kez okundu.

 DOĞAN, STK’DA BELİRLEYİCİ OLACAK!

İşte Metin Doğan’ın o açıklaması:

7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine yönelik aday tespit çalışmaları Genel Merkezimizce devam etmekte, bu çerçevede temayül yoklaması ve mülakatlar gerçekleştirilmiş olup ara komisyon çalışmaları sürmektedir.

Sivil Toplum Kuruluşlarımız demokrasimizin vazgeçilmez bir unsuru ve gerekliliğidir. Partimiz 14 yıllık süreçte almış olduğu tüm kararlarda Sivil Toplum Kuruluşlarımızın görüşlerini dikkate almış ve bütün çalışmalarda onlara da yer vermiştir. Bu güne kadar izlemiş olduğumuz bu yol sayesinde Türkiye’nin kalkınmasına ve milletimizin refahına hep birlikte katkı sunduk. Milletvekili adayı belirleme çalışmaları sürecinde de daha önce partimiz yetkili organları tarafından da kamuoyuna açıklandığı üzere partimiz yetkili kurullarınca sivil toplum kuruluşlarının da bu sürece dâhil edilmesi benimsenmiştir.

Bu bağlamda; ilimizde bulunan vakıf, dernek, meslek kuruluşları ve benzeri STK’ların aday belirleme sürecine dâhil edilmesi amacıyla 23 Mart 2015 Pazartesi günü Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde saat 09.00 da başlayıp saat 17.00 da sona erecek olan oylama işlemi yapılacaktır.

Oylamada;

- İlimizde bulunan vakıf, dernek, meslek kuruluşları ve benzeri STK’ların yönetim kurulları asil üyeleri oy kullanabilecektir.

- Oy kullanacak olanlar ilimizde kimleri milletvekili görmek istiyorsa istedikleri isimleri yazacaklar, partimizce kendilerine isim sorulmayacaktır. Bu çerçevede kendilerine isim listesi sunulmayacak ve ucu açık liste usulü benimsenecektir.

- Oy kullanacak kişiler en fazla ilimizin çıkaracağı toplam milletvekili sayısı olan 8 adet isim yazabilecek ancak 8 adet isimden daha az isim tercihi de kullanabilecektir.

- Oy pusulalarının içerisine konduğu zarflar il başkanlığımızca açılmadan genel merkez SKM başkanlığımıza teslim edilecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol