Öne Çıkanlar TOPLU KONUTLARIN TEMELİ Mehmet dizibüyük ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADIK! UNUTMAYACAĞIZ! HUNHARCA Cumhuriyet Halk Partisi

Bu haber kez okundu.

CHP, SU ARAŞTIRMALARI KOMİSYONU KURDU

SAHA İNCELEMELERİ YAPILACAK

Su Araştırmaları Komisyonunu başta kuraklık, kirlilik ve yanlış su yönetiminden kaynaklı sorunlar olmak üzere su güvenliği ve stresine dair bilgi toplamak, araştırma yapmak tedbirler geliştirmek ve önerilerde bulunmak amacıyla kurduklarını aktaran Genel Başkan Yardımcısı Ali ÖZTUNÇ “Ülkemizdeki 25 havza içerisinden seçeceğimiz belirli havzalarda saha incelemeleri ve arama toplantıları yaparak, yurttaşlar ve sivil toplum örgütleri ile bir araya gelmeyi, sorunu kaynağında araştırmayı planlıyoruz” dedi.

SU KANUNU ÇALIŞMALARINA TEMEL OLACAK

Halen bir Su Kanununun olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu vurgulayan ÖZTUNÇ, “Komisyon çalışmalarımız kapsamında, bilim insanları ve meslek odalarıyla da iletişim halinde olacağız. Sorun tespit ve çözümü kadar, emsal olarak kabul edip kalıcı çözüm oluşturacak yasal altyapıları inşa etmek de önemli. Su Kanunu çalışmalarına temel olacak bir çalışma yürütmek istiyoruz” ifadesini kullandı.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ SU ARAŞTIRMALARI KOMİSYONU ÜYELERİ

  1. Ali Öztunç - Genel Başkan Yardımcısı - Kahramanmaraş Milletvekili
  2. Müzeyyen Şevkin - Adana Milletvekili
  3. Kamil Oktay Sındır - İzmir Milletvekili
  4. Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu - Manisa Milletvekili
  5. Aysun Bankoğlu - Bartın Milletvekili

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol