Öne Çıkanlar KAYINVALİDESİNİ TOPRAĞA VERDİ Menar HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM ELBİSTANSPOR YATIRIMCI HER ANLAMDA KORUNUYOR

Bu haber kez okundu.

ÇEVİK; KORKU DUVARLARINI YIKACAĞIZ!”

Eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu önderliğinde kurulan Gelecek Partisi, İl ve ilçe teşkilat çalışmalarını tamamlarken, geçtiğimiz ay ise Kahramanmaraş 1. Olağan İl Kongresi’nde Muharrem Çevik İl Başkanı olarak seçilmişti. Hemen hemen bütün il ve ilçelerde teşkilatlanmasını tamamlayan Gelecek Partisi, 1 Kasım’da 1. Kurultay gerçekleştirecek. Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun aday olduğu kongre öncesi Gelecek Partisi Kahramanmaraş İl ve ilçe Teşkilat Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri basın mensuplarıyla bir araya geldi. İl Başkanı Muharrem Çevik, burada yaptığı konuşmada Gelecek Partisi’nin Türkiye’nin amiral gemisi olacağını söyledi. Oluşturulan korku duvarlarını yıkarak ülkenin içerisine girdiği kısır döngüye dur diyeceklerini ve milletin hayallerinin yok edilmesine karşı duracaklarını ifade den Çevik, “Milletimizin gerçek gündeminin yani işinin, aşının, onurunun takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

‘ÇOK YAKIN BİR ZAMANDA MİLYONLARA ULAŞACAĞIMIZIN HAKLI UMUDUNU TAŞIYORUZ’

Büyüyerek, üye sayılarını artırarak, el ele vererek korku duvarlarını yıkacaklarına işaret eden Gelecek Partisi İl Başkanı Muharrem Çevik, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “İnsan onurunu korumak ve yüceltmeyi siyasetinin temeli yapan partimiz 1. Olağan Genel Kongresi ile aşılamaz denilen eşiği 1 Kasım pazar günü geride bırakıyor. Hatırlayacaksınız parti kuramaz demişlerdi, partimizi tüm Türkiye’yi kapsayan Türkiye mozaiğini yansıtan kurucularımızla kurduk. Parti kursalar bile örgütlenemez, çalışacak üye bulamaz demişlerdi ancak biz bugün 70 ilimizin il teşkilatını oluşturduk, 243 ilçenin kongresini tamamlayarak 44 ilin il kongresini gerçekleştirdik. Dünyada ve ülkemizde seyreden salgınının olumsuz etkileri ve alınan önlemlerin etkisine rağmen, her türlü baskı tehdit ile dolaylı dolaysız baskılara rağmen, büyük kongre yapma koşullarını tamamlayarak 1. Olağan Genel Kongremizi 1 Kasım 2020 pazar günü saat 10.00 da Ankara Anfa Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştireceğiz. Anadolu’dan esen rüzgâra baktığımızda teşkilatlanma çalışmalarında partimize katılan on binlerin çok kısa zamanda yüzbinlere ve inşallah çok yakın bir zamanda milyonlara ulaşacağının haklı umudunu taşıyoruz.”

‘GÖRDÜĞÜMÜZ ODUR Kİ DERİN BİR DİP DALGA OLUŞMAKTADIR’

Yolsuzluk yoksulluk ve yasakları önleyeceğiz iddiası ile siyaset sahnesine çıkan iktidar partisi maalesef geçen bu süre zarfı içerisinde bu ilkelerin tamamını unutmuş, unutmakla kalmayıp yolsuzluk, yoksulluk ve yasakları doğuran, besleyen, yeşerten bir yapıya dönüşmüştür. 3Y ile mücadele etmek için yola çıkanlar bu mücadeleyi unutup ülkenin başına dördüncü bir Y'yi de musallat etmişler. Dördüncü Y ile milletin gözünün içine baka baka kolaylıkla yalan söyleyerek ekonomik verileri çarpıtarak, millet fakru zaruret içerisindeyken uçuyoruz yalanları ile milleti kandırmaya teşebbüs etmektedirler. Anadolu’yu karış karış dolaştığımızda aziz milletimiz derin ekonomik darlıktan yaygın işsizlikten, eş dost hısım akraba ayrımcılığından, ötekileştirici nefret dilinden ve yaygın korku ikliminden duydukları kızgınlığı, kırgınlığı açıkça dile getirmektedirler. Gördüğümüz odur ki derin bir dip dalga oluşmaktadır.

‘GÜÇLÜ, ADALETLİ BİR GELECEK VAAT EDİYORUZ’

Hukuki sürecin gerektirdiği şartları yerine getirerek 1. olağan genel kongresini yapmaya hak kazanan Gelecek Partisi bu zor zamanlarda milletimiz adına her türlü sorunu dile getirecek tüm meseleleri konuşacaktır. Oluşturulan korku duvarlarını yıkarak ülkemizin içerisine girdiği kısır döngüye dur diyecek ve milletimizin hayallerinin yok edilmesine karşı duracağız. Milletimizin gerçek gündeminin yani işinin, aşının, onurunun takipçisi olacağız. Ülke sathında oluşmakta olduğunu gözlediğimiz derin dip dalganın lideri olarak, aziz milletimizi güvenli bir limana eriştiren amiral gemisi olacağız. Kimse ümitsiz olmasın. Kimse karamsarlığa kapılmasın. Partimiz ülkemizi temel hak ve özgürlüklerin korunduğu demokrat, adil, özgürlükçü müreffeh bir seviyeye taşıyacaktır. Gelecek senin gelecek Türkiye’nin mesajını vereceğimiz kongremizin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor tüm haklımıza güvenli, güçlü, adaletli bir gelecek vaat ediyoruz.”

İLK SEÇİMDE YA İKTİDAR ORTAĞI, YA DA İKTİDARIZ

Partilerine her kesimden teveccüh olduğ3una da işaret eden, yakın zamanda, partiye katılımların da başlayacağını, insanların işaret beklediğini belirten il Başkanı Çevik, “Gelecek bizim olacak, Gelecek çocuklarımızın olacak. Sizler de birer nefer gibi, birer il ve ilçe başkanı gibi hareket edip, çalmadık kapı bırakmayacak, girmedik gönül bırakmayacaksınız. Hep birlikte olursak çoğalırız. Dil, din ve ırk farkı gözetmeden herkesi Gelecek Partisine davet ediyoruz. Halkımızı Gelecek Partisi çatısı altında birlik olmaya davet ediyoruz. Arkadaşlar, siyaset bir gönül işi. Sonra bizim partimiz bir menfaat partisi değil, olanların da partimizde işi yok. Bizim menfaatle işimiz olmadı, olmayacak. Aksini düşünenlere itibar etmiyoruz. Kongremizin şölen havasında geçmesini beklemek en büyük arzumuz. Bunu hep birlikte başaracağız. Gitmek isteyen arkadaşlarımız için araçlar kaldırılacak, masrafları partimizce karşılanacak.” İfadelerine yer verdi.

DAVUTOĞLU, 12 ŞUBAT KURTULUŞ BAYRAMINDA KAHRAMANMARAŞ’TA OLACAK!

İl başkanı Çevik konuşmalarının son bölümünde ise, 12 Şubat Kurtuluş Bayramı için Genel Başkanları Davutoğlu’nu davet ettiklerini, bir aksilik olmadığı taktirde genel başkanlarının bayram törenlerine katılacağını, hatta bir gece de Kahramanmaraş’ta kalıp, ilçe ziyaretlerinde de bulunacağının altını çizdi…

AKDO Esentepe Şubesinde düzenlenen toplantıya, Onikişubat İlçe Başkanı Cengiz Çiçek, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Latif Öztürk, İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kabakçı ve Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1308

banner1309