banner1148
Öne Çıkanlar ÇAĞLAYANCERİT YOL İNŞAATI BAŞLIYOR HA YARIN! SANKO OKULLARI ÜÇ PROJESİ İLE TÜBİTAK YARI FİNALİNDE dizi ZOR OYUNU ŞADİ BOZDU !

Bu haber kez okundu.

  BASTIRMACI :ŞİMDİ 3 HİLALİN ALTINDA TOPLANMAK VAKTİDİR

Nevruz Bayramı’na denk getirilen kurultayda Devlet Bahçeli, 1149 oyla yeniden genel başkanlığa seçildi. MHP Kahramanmaraş Milletvekili aday adayı Mustafa Bastırmacı, kongre sonuçlarını değerlendirirken, “Sayın Devlet Bahçeli’nin de vurguladığı gibi Nevruz’da Türk milleti demir dağları eriterek Ergenekon’dan çıkmıştı. Bugün de bozkurt, Türk milletinin önüne Ankara’da Nevruz günü düştü. Milletimiz etrafını saran umutsuzluk dağlarını, ihanet duvarlarını MHP ile aşacaktır. Bu kutlu yolculukta, bizimle yürü Türkiye diyoruz” şeklinde konuştu.

Kongrenin büyük bir coşku ile tamamlandığını belirten MHP eski il başkanı ve milletvekili aday adayı Bastırmacı, yenilenen Merkez Yürütme Kurulu ile partiye yeni bir heyecan geldiğini söyledi. MHP’nin Türk milletinin yegane umudu olduğunu vurgulayan Mustafa Bastırmacı, kongreye gösterilen ilginin de bunun tezahürü olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti: “AKP’nin tek alternatifi Milliyetçi Hareket’tir. Bölücülüğün tek alternatifi 3 hilaldir. Sağduyulu seçmenin gideceği tek adres MHP’dir. Artık mazeret kalmamıştır. Din, devlet diyenler; vatan, millet diyenler; birlik beraberlik diyenler için şimdi 3 hilalin altında toplanmak vaktidir.”

Mustafa Bastırmacı, Diyarbakır’da HDP tarafından gerçekleştirilen Nevruz kutlamalarında terör örgütü PKK elebaşısı Abdullah Öcalan’ın mesajının okunmasını eleştirdi. 21 Mart’ta Diyarbakır’da ‘kin ve nefret’, Ankara’da ‘birlik ve beraberlik’ ateşi yakıldığını kaydeten Bastırmacı “Nevruz, Türk’ün bayramı, Türk dünyasının bayramıdır. Doğu Türkistan’dan Bosna’ya geniş bir coğrafyada baharın gelişi için kutlanır. Maalesef iktidar tarafından ‘çözüm’ adı verilen ‘çözülme’ süreciyle birlikte, bölücülerin günü haline getirilmiştir. Nevruz, AKP ve PKK ortaklığıyla kin, nefret ve ihanet ateşlerin yakıldığı bir güne dönmüştür. MHP iktidarıyla birlikte asli fonksiyonuna geri dönecektir” dedi. Bastırmacı ayrıca "Elim bir kaza sonucu kaybettiğimiz, partimizin değerli insanı Mustafa Paksoy'a tekrar Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve tüm camiamıza sabırlar diliyorum" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1147