Öne Çıkanlar KOLAT; TAKIMI BERABER ÇIKARALIM ZİYARETLERİNE BAŞLADI! HÜZÜN TAZE TUTAR AŞK YARASINI HEM GENÇ Eğlence
banner1103

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN OKUMUŞ; ÖĞRENCİLERİ ÇANAKKALE GEZİSİ İLE ÖDÜLLENDİRDİ
 Tiyatroya; Şehit ailelerinin yanı sıra, Türkoğlu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Türkoğlu Belediye Başkan Adayı Osman Okumuş, MHP İlçe Başkanı Mustafa Ardıç, daire amirleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Şubesi Başkanı Yunus Karaman, STK Başkanları ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Şehitlik kavramının tarihimizde çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Uzunsöğüt İlkokul Müdürü Bekir Özçelik; “Şehitliği ve şehadeti tarihimizin pek çok farklı döneminde görmemiz mümkündür. En iyi örneklerini ise Çanakkale’de görebiliriz. Ecdatlarımız çok zor şartlarda mücadele vermiş ve büyük zaferi kazanmıştır. Bugün Çanakkale ruhu, bu ruh, aziz şehitlerimiz var oldukça yaşayacaktır.” şeklinde konuştu.

Türkoğlu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Türkoğlu Belediye Başkan Adayı Osman Okumuş; “Uzunsöğüt İlkokulunda, tiyatro, sanat ve kültürle, özellikle milli ve manevi duygularla çocuklarımızı yetiştiren bir öğretmenimizi, müdürümüzü tanıdığımızdan dolayı ne kadar minnet etsek azdır. Kendilerine yaptıkları bütün organizasyonlarında dolayı teşekkür ederiz. Türkoğlu Belediyesi olarak sonuna kadar arkasındayız. Çünkü bir öğretmen arkadaşın, bir mahallede, bir köyde neleri değiştirebileceğini bize öğretti.

Geçen yıl bayrak yürüyüşünde Uzunsöğüt’lü hanfendilerin baştan sona ilmek ilmek Türk Bayrağını dokumaları, Türkiye de bunun örneğine az rastlanır. Ancak Uzunsöğüt’lü şerefli bir bayanlara yakışır bayrak oldu. Burada da Şehitlerimizle ilgili en güzel duyguları çocuklarımız bize gösterdi.

3 dönem Belediye Başkanlığımda şehit cenazelerine ev sahipliği yaptık. Belki de şehitlerle ilgili Çanakkale şehitleriyle, güneydoğu şehitleriyle, emniyet güçlerimizle ilgili, böyle bir tiyatroyu sergileyen Bekir Hocama, öğretmen ve öğrencilere canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

Duygulu anların yaşandığı programda Türkoğlu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Türkoğlu Belediye Başkan Adayı Osman Okumuş; Her türlü sıkıntı, talep ve isteklerinde devletimizin, Belediyemizin kapısının kendilerine sonuna kadar açık olduğunu belirterek bu öğrencilerimize ödül olarak Çanakkale gezisine göndereceğini belirtti. “Çanakkale Geçilmez” ve “Ülkemiz Bölünmez “ diyerek şehit ailelerine böyle evlatlar yetiştirdikleri için teşekkürlerini sundu.

Program plaket ve teşekkür belgelerinin takdimi ile sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1098banner1099