banner1165
Öne Çıkanlar siyaset TÜRKİYE BİR KABİLE KMS HEM SOSYAL HEM BEYEFENDİ PERFORMANS PROGRAMI VE BÜTÇE HAZIRLIK EĞİTİMİ

Bu haber kez okundu.

ATLI: ANNELER TOPLUMU BİRLEŞTİRİR, BÜTÜNLEŞTİRİR
 İnsanlık âleminde şefkat ve merhametin zirvesinin ana olduğunu belirten şefkat ve merhamette güneş gibi olan annelerin, merhametli bir toplumun inşacısı olduklarını söyledi. İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Atlı, “Toplum hayatının temel yapı taşı olan anneler, ailenin çekirdeği ve vazgeçilmezidir. Emsalsiz ve sınırsız sevginin, hoşgörünün, sabrın; en masum ve temiz duyguların timsali annelik ulvi bir müessesedir. Anneliğin ayrıştırıcı, ötekileştirici değil; toplumu yakınlaştıran, birleştiren, bütünleştiren bir rolü vardır” dedi.

Şefkat ve merhamet membası annelerin, sadece kendi çocuklarının değil; temas ettiği, dokunduğu, aynı ortamda bulunduğu tüm çocukların öğretmeni olduğunu dile getiren Atlı, şu ifadelere yer verdi: “Bu uğurda tüm sıkıntılara katlanan, çocuklarının mutlu olması ve başarısı için büyük bir sabırla gayret gösteren annelerimizin üzerimizde ödenemez hakları bulunmaktadır. Annelerin hayat standartlarının iyileşmesi, sosyal hayatta etkin rol üstlenmeleri, sağlıklı bir toplumun olmazsa olmazıdır. Bizi millet yapan, bizi birbirimize kenetleyen değerlerin yaşatılmasında, kültürümüzün ve geleneklerimizin devam ettirilmesinde herkese düşen sorumluluktan daha fazlası şüphesiz annelere düşmektedir. Kültürün yaşatılması kadar huzurlu bir toplumun oluşturulmasında da annelerin rolü asla inkâr edilemez. Otuz yıla yakın süredir ülkemiz terör yüzünden huzura hasret kalmıştır. Terör belası herkese zarar vermiş ama en çok anaların yüreklerini dağlamış ve onların gözyaşı akıtmasına neden olmuştur. Annelerin gözyaşlarının dinmesi için milli birlik ve kardeşlik yolunda atılacak olumlu adımları İYİ Parti olarak önemsiyoruz. Toplumda şefkat ve merhamet duygularının egemen olması ve her gün annelerin yüreklerinin ağzına gelmemesi için terörün yeryüzünden silinmesi gerekmektedir. Acı ve gözyaşı artık annelerin kaderi olmaktan çıkarılmalıdır.”

Annelerinin yüreklerinin huzurla dolu olduğu bir ülkenin, dünyanın en müreffeh ülkesi olduğunu aktaran Atlı, şunları kaydetti: “Huzur, barış ve kardeşliğin hâkim olduğu bir dünya için tüm insanlığın, annelerin merhamet ve şefkat duygularından nasiplenmesini temenni ediyoruz. Geleceğe umutla bakan, çalışkan, idealist, şefkat ve merhamet eksenli bir neslin yetişmesine en büyük katkıyı sunma görevi olan annelerin ve yüreği annelik hisleriyle dolu tüm kadınların Anneler Günü’nü kutluyoruz. (HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol