banner1148
Öne Çıkanlar ÇAĞLAYANCERİT YOL İNŞAATI BAŞLIYOR HA YARIN! SANKO OKULLARI ÜÇ PROJESİ İLE TÜBİTAK YARI FİNALİNDE ZOR OYUNU ŞADİ BOZDU ! dizi

Bu haber kez okundu.

ARIKAN; TARİHİ TİCARETİN GÖZ BEBEĞİ KAPALIÇARŞI’DA

Seçim döneminde çok yoğun bir ziyaret trafiği yaşayan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan gündüz saatlerinde esnaf, vatandaş, akşam saatlerinden sonra ise Sivil Toplum ve Kültür derneklerini ziyaret ederek sorunlarını dinliyor.

7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde vefa borcunun olduğu Kahramanmaraş’a hizmet etmek için meclise girmeyi hedefleyen Arıkan Osmanlı’nın en önemli ticaret merkezlerinden biri olan Kapalı çarşı esnafını ziyaret etti. Ziyarete geçtiğimiz günlerde Saraçhane çarşısından başlayan Arıkan ertesi gün ise Belediye Çarşısı esnafını tek tek gezerek sıkıntılarını sordu. Esnafın yoğun ilgisi ile karşılanan Arıkan ilgi karşısında teşekkür ederek; “Bugün Kahramanmaraş’ın en eski çarşılarından Kapalı Çarşı esnafımızı ziyaret ettik. Onlarla görüş alışverişinde bulunduk. Ziyaretlerimiz kaldığı yerden devam ediyor ve edecek. Kahramanmaraş için Kapalı Çarşı çok önemli. Tarihler boyunca burada ticaret yapılmış. Kahramanmaraş ekonomisine büyük katkılar sağlayan bir çarşımız. Kapalı Çarşı’nın restorasyonundan sonra gerçekten çarşımız çok güzel olmuş. Burada da belediyemize teşekkür ederiz. Tüm tarihi eserlerimizi, milli değerlerimizi restore ederek ekonomiye daha fazla katkı sağlaması için restore etmeye devam edeceğiz. Kapalı Çarşı gerçekten çok güzel olmuş. Tarihi dokusuna uygun olarak restore edilmiş. Bu ziyaretlerimiz seçim dolayısıyladır. İnşallah seçimden sonra da ziyaretlerimiz devam edecek. Her zaman esnafımızla, halkımızla ve vatandaşımızla iç içe olacağız. Onların sorunlarını problemlerini dinleyeceğiz. İnşallah bu sorunların çözümünde de üzerimize düşen görev ve vazife ne ise onları da yerine getireceğiz. Ben tekrar esnafımıza ve vatandaşımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.

Arıkan ayrıca Kapalı Çarşı ziyaretine Belediye Çarşısı ve Saraçhane çarsısından başladıklarını Kapalı çarşı içerisindeki tüm işyerlerini uğramadan buradan gitmeyeceklerini söyledi.

ARIKAN’I MİSAFİR ETMEKTEN MUTLU OLDUK

Arıkan akşam saatlerine kadar zamanını belediye çarşı esnafı ile geçirdikten sonra akşam saatlerinden sonra ise Türkoğlu Kalkınma Güç Birliği Derneği Başkanı Ahmet Ergül ve yönetim kurulunu ziyaret etti. Trabzon Caddesi üzerindeki dernek binasında gerçekleşen ziyarette samimi atmosfer içerisinde yapılan ziyarette Türkoğlu’nun gelecek yapılanmasıyla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan’ın siyasi kimliğini yanı sıra sanayici, çiftçi ve esnaf kimliğinin bulunduğunu hatırlatan Türkoğlu Kalkanma Güç Birliği Başkanı Ahmet Ergül ziyaretin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. En samimi ve doğal geçen ziyaretten biri olduğuna da dikkat çeken Ergül; “Derneğimizi aday adayları ziyaret ediyor. Hepsiyle de ilimizin ve ilçemizin sorunları hakkında görüş alıyoruz. Mahmut Arıkan ilimizin yetiştirdiği bir sanayici, bir tarımcı ve tanıdığımız bir esnaf. Mahmut Arıkan ile daha iyi daha güzel, ilimize diyalog kurarak katkıda sağlayacağımıza inanıyoruz. İnşallah Mahmut Arıkan Hedefine ulaşır. İlimiz ilçemiz fayda görür. Kalben Mahmut Bey’in yanındayız. Seçilmesi için vekil olarak Ankara’ya gitmesi için dua ediyoruz.” Diye konuştu.

TÜRKOĞLU İLÇEMİZİN GELİŞEMEMESİ İÇİN ARTIK HİÇ BİR ENGEL YOK

Türkoğlu’nun Kahramanmaraş’la bütünleşmiş bir ilçe olduğunu hatırlatan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan ise Türkoğlu’nun artık ekonomik yönden kalkınmaya hazır bir ilçe olduğunu söyledi.

Arıkan; “Türkoğlu ilçemiz eskiden sadece tarımıyla anılırdı. Fakat Türkoğlu artık bir sanayi bölgesi. Şuan da lojistik merkezinin istimlakleri yapıldı. Alt yapı ihalesi bitti. Zannederim müteahhidimiz şuan işbaşı yapmıştır veya yapmak üzeredir. Akdeniz artık Türkoğlu’na geliyor. Gümrüğe gelen ürünler artık Türkoğlu’ndaki lojistik merkezden teslim alınacak, ihracat için ise yine Türkoğlu’na teslim edilecek. Bu olay firmalarımızı daha rekabet edebilir bir duruma getirerek kente büyük katkı sağlar.

TÜRKOĞLU’NUN KADERİ YATIRIMLARLA DEĞİŞTİ

Türkoğlu’nun kaderi şuan da değişmiş durumda. Biz bu projeleri gerçekleştirdiğimiz zaman Türkoğlu, Kahramanmaraş’ın ilçeleri arasında çok önemli bir cazibe merkezi haline gelecek. Hem ulaşım anlamında, hem tabiat olarak da Türkoğlu oldukça avantajlı bir konumda. Gavur gölü bunlardan biri. Orası da milli park olarak ekonomiye kazandırılır. Bizim buna dair de projelerimiz var. Kahramanmaraş’ı sadece tarım ve sanayisiyle değil turizmiyle de geliştirmemiz gerekiyor. Bu anlamda da gavur gölü değerlendirilmeli.  Kahramanmaraş ile Türkoğlu birbirine çok yakın biz zaten iki yerleşimi birbirinden ayrı görmüyoruz. Büyükşehir olmamız hasebiyle de birleştik.  Zaten Türkoğlu’nu biz bir ilçe olarak değil bir bütünün parçası olarak görüyoruz. Ben her gün Türkoğlu’nun geliştiğini görüyorum. Gelecekte de gelişecek. İnşallah bizlerde  Türkoğlu’nun daha fazla gelişmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” dedi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1147