Öne Çıkanlar PİAZZA SALILARI UÇURACAK TEPE; ÇIRAK YETİŞMİYOR SURİYELİ ÇOCUKLARA TİYATRO ŞENLİĞİ AVRUPA ŞAMPİYONASINDA KAHRAMANMARAŞ DAMGASI CHP DALKARA DEDİ

Bu haber kez okundu.

ANDIRIN’DAKİ SAHİPSİZ MAHALLE ÖZTUNÇ’UN GÜNDEMİNDE!

CHP’nin “Atom Karınca” lakaplı çalışkan vekili Ali Öztunç, Andırın’ın Bulgurkaya Mahallesi, Karadut Sokak ve Bekiruşağı Obasında yaşayan vatandaşların sesini Ankara’da duyurmak için harekete geçti.

Bölgede hali hazırda geçim sıkıntısıyla mücadele eden vatandaşlar, su ihtiyaçlarını kuyulardan karşılamaya çalışırken, mahallenin ana yola olan mesafesinin de bir hayli fazla olması nedeniyle patikalı yolda hat saffada sıkıntıyla baş başa kalmış durumdular.

Sorunlar uzun zamandır çözüme kavuşturulmadı ve CHP’li Ali Öztunç çilenin bitmesini isteyen vatandaşların yol ve su şebekesinin bir an önce yapılması talebini, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un masasına kadar getirdi.

Öztunç’un önergesi şu şekilde;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

           

Aşağıdaki sorularımın Çevre Ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Saygılarımla.

                       

                                                                             Ali ÖZTUNÇ

                                                                                     Kahramanmaraş Milletvekili

                                                                                       İçişleri Komisyonu Üyesi

Andırın ilçesine bağlı Bulgurkaya Mahallesi, Karadut Sokak, Bekiruşağı Obasında su şebekesi olmadığından insanlar kuyulardan su ihtiyaçlarını gidermeye çalışmakta, ana yol ile mahalle arasındaki bağlantı yolu patika olduğundan insanlar hastalarını, yaşlılarını sırtlarında taşıyarak ana yola indirmek zorunda kalmaktadır. Mahalle’nin anayol ve su şebekesine uzaklığı 1500-2000 metre mesafede olup, mahalleli yol ve içme suyu şebekesinin yapılmasını talep etmektedirler.

  1. Mahallelinin uzun süredir yetkili makamlardan yapılmasını istediği su şebekesi ve yolu neden yapılmamaktadır?
  2. Bu mahallemizde yaşayanlar için ıstıraba dönüşmüş su ve yol sorununu ne zaman çözüme kavuşturmayı düşünüyorsunuz?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol