banner968

ALİ ÖZTUNÇ SORUYOR; “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE’SİNİN TOPLAM BORCU NE KADAR?”

19 Nisan 2019 Cuma 16:21
Bu haber 1084 kez okundu

Memleketi Kahramanmaraş’ta girdiği büyükşehir belediye başkanlığı yarışında partisinin oyunu tüm Türkiye baz alındığında en çok yükselten isim olarak dikkatleri üzerine çeken Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, hemşerilerinden aldığı güçle vatandaşların en sağlıklı şekilde hizmet alabilmesi adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

ALİ ÖZTUNÇ SORUYOR; 'BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE'SİNİN TOPLAM BORCU NE KADAR?”
 ‘Seni Seviyorum Kahramanmaraş’ sloganıyla çıktığı yolda sokak sokak çalışma yürüterek taraflı tarafsız Kahramanmaraşlıların gönlüne taht kuran Atom Karınca Ali Öztunç, şimdide Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin şeffaf bir yapıya ulaşması adına harekete geçti.

KAMU VE ÖZEL SEKTÖR BORCU NE KADAR?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle Meclis Başkanlığı’na soru önergesi sunan Ali Öztunç, sorularına birinci ağızdan yanıt aradı.

ÖZTUNÇ’UN ÖNERGESİ AYNEN ŞU ŞEKİLDE;

Şeffaf belediyeciliğe örnek teşkil etmesi ve kamuoyunu aydınlatmak açısından, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin 31.03.2019 Tarihi itibariyle toplam borcunun Kahramanmaraş halkının bilgisine sunulması gerektiği inancındayım.

Buna istinaden;

1-     Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin 31.03.2019 Tarih itibariyle kamu ve özel sektör borcu ne kadardır?

2-     Belediyenin kullandığı dış kaynaklı kredi var mıdır? Var ise bu kredinin miktarı ve geri ödeme süresi nedir?

3-     Belediyenin yapılandırılmış borcu var mıdır? Var ise yapılandırılan borcun tutarı ve süresi ne kadardır?

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder