banner746

banner750

banner727

Şehitlerimiz, bir anne olarak ben ve oğlum!

Şehitlerimiz, bir anne olarak ben ve oğlum!

Kadriye MEZİR

11 Şubat 2017, 10:32
Bu makale 2114 kez okundu
  

Farkındayım, biraz ara verdik. İhmal deyin, tembellik deyin, belki de başka bir şey… 

Uzunca bir aradan sonra ‘merhaba...’ demek istedim, oturdum bilgisayarımın başına ve bu yıl 97.  yıldönümünü kutladığımız 12 Şubat Kurtuluş Bayramı ile ilgili düşüncelerimi sizlerle paylaşayım istedim. Büyük bir heyecanla, hevesle, istekle… Yazmak istiyorsun, cümleler elinizin altında gitmek istemiyor sanki. Gelen şehit haberleri yüreklerimizi dağlıyor, bilmem hangi uzak yerlerde analar ağlıyor. Şehit haberleri geldikçe, ocaklara ateş düştükçe, heyecanım, yazma hevesim kursağımda kalıyor, gözlerimden yaşlar boşanıyor.

Konuşamıyorsunuz, kelimeler boğazınızda düğümleniyor.

*

Bir anne olarak değişik duygular yükleniyorum. İsyan etmek istiyorsun, ama kime? Sözün bittiği yerdeyiz diyorum, olmuyor.

Evet, ben de bir anneyim, delikanlı bir oğlum var. O gencecik, belki evli, belki nişanlı, belki bebek bekleyen eşi var, onlar toprağa düştükçe, benim de yüreğime ateş düşmesi ondan. Her anne gibi benim de oğlum gözlerimin önüne geliyor.

Aklım çıkıyor!

Bir şeyler yazmak,  duygularımı kâğıda dökmek istiyorum, sözler aklımdan çıkıp gidiyor. Çünkü insanın aklı başında kalmıyor.

Bir yandan gözyaşlarınıza hâkim olamazken, bir yandan da teröre lanetler yağdırıyorsunuz.

*

Ülke zor bir süreçten geçiyor. Siyaset ve ekonomi, beraberinde istikrarı arzu ederken, geleceğe umutla bakmak isterken, şehitler neyi düşüneceğimizi, neye sevineceğimizi, neye ve kime isyan edeceğimizi unutturuyor bize.

Terör içerde ve dışarıda bizi kuşatmış derken, Ortadoğu’da, komşularımız sınırları içinde, hemen bitişiğimizde, hemen burnumuzun dibinde senelerdir süren bir savaş var, Mehmetçiklerimiz, vatan uğruna, bayrak uğruna, ezan uğruna canını verirken, biz evimizde rahata değiliz.

İşyerimizde hiç değiliz.

O annelerin, o genç dulların ve küçücük çocukların ağlamaklı halini gördükçe ekranda, sevinçlerimizi bile erteliyoruz icabında.

*

Ne diyelim, şehitlerimize rahmet. Ailelerine sabır ve metanet. Başkası gelmiyor elimizden!

 

 

    

Yorum Gönder