banner1028
Öne Çıkanlar MUHTARLAR YARDIM KERVANINA KATILDILAR VEDA HUTBESİ CAMİ TUVALETİNDE SAPIK İLİŞKİLER KONUKOĞLU: BAŞAK TRAKTÖR SANKO GÜVENCESİNDEDİR ÇOCUKLAR HAVUZLARI ÇOK SEVDİ

Bu haber kez okundu.

ZEYNEP, ARADIĞI ŞİFAYI BİZDE BULDU

Dört ay önce Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde dişlerini yaptırmak için diş doktoruna giden Zeynep O. 20’lik dişinin çekilmişi sırasında yaşadığı sorunlardan sonra yüz felci geçirdi. Konuşurken çenesinin kayması nedeniyle bir türlü derdini anlatamayın ve doğru dürüst yemek yiyemeyen Zeynep O. Adana ve Mersin’de gittiği Diş Hekimi, Çene Cerrahı, Nörolog, Kulak Burun Boğaz uzmanlardan bir netice alamadı. Kahramanmaraş’ta görev yapan oğlunun yanına gelerek şansını birde Kahramanmaraş’ta denemek isteyen Zeynep O. Diş Hekimi Ahmet Lütfi Yücel sayesinde sağlığına kavuştu.

Doktorlardan umudunu kestiği sırada Diş Hekimi Ahmet Lütfi Yücel ile tekrar hayata döndüğünü dile getiren Zeynep O. ‘Allah Ahmet hocamdan razı olsun. Beni tekrar hayata döndürdü’ dedi. Mersin Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesinde birçok doktora gittiğini söyleyen Zeynep O; Hangi doktora gittiysem farklı farklı şeyler söyleyip, bir avuç dolusu ilaç yazdı, şifa bulurum umuduyla hepsini kullandım ama bir fayda göremedim, tekrar gittiğim doktorlar yapacak bir şey olmadığını bunun psikolojik olduğunu buna alışmam gerektiğini söyleyerek benim tüm umutlarımı yıktılar. Tam her şey bitti derken oğlum ‘anne birde Kahramanmaraş’a gel burada çok iyi doktorlar var birde onlara gidelim’ dedi, bir umutla buraya geldim iyiki de gelmişim, burada da Nörolog ve KBB uzmanına gittim onlar bana telkinde bulundular, sonra Diş Hekimi Ahmet beye geldik ve onun sabır ve gayreti ile çok şükür şimdi çok iyiyim’ dedi.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Diş Hekimi Ahmet Lütfi Yücel ise: ‘Hasta bize geldiğinde önce hikayesini dinledim, hasta 20’lik dişin çekilmesinden sonra böyle olmuş, buda şu demektir beyin 20’lik dişi bir organ olarak algılamış ve diş çekildikten sonra onu aramaya başlamış hasta ağzını her kapatmaya çalıştığında beyin o dişi algılayamayınca onu arıyor ve buda çenenin kaymasına neden oluyor aslında iyi bir tedavi ve protez ile hasta kurtulabilir ama hasta çenesini sabit tutamadığı için sağlam protez yapma şansı hem çok az hem de meşakkatli bir iş ve bizde bu işe giriştik bir ay boyunca her üç güne bir hastamızı görerek ve her üç güne bir ölçüler alarak hem tedavisini hem protezini yaptık, hastamız çok şükür sağlığına kavuştu, daha da iyi olması içen biraz zamana ihtiyacı var oda olacak inşallah, aldığımız dua her şeyin üzerinde, geçmiş olsun’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1024

banner1033

banner1029