banner822

banner818

banner814

banner819

banner821

banner823

banner824

ZEHİR AKAN AKSU ÇAYI VE BÖLGE HALKININ İSYANI

09 Kasım 2017 Perşembe 17:31
Bu haber 938 kez okundu

Yıllardır gündeme getirilse de Aksu Çayı, kapkara akmaya devam ediyor. Suyun temiz olduğu sadece renginin bozuk olduğu iddia edilse de kimseye inandırıcı gelmiyor.

ZEHİR AKAN AKSU ÇAYI VE BÖLGE HALKININ İSYANI
banner811
 Erkenez Çayı’na dökülen fabrika atık suları Aksu Çayı’na karışıyor. Rengi siyah, kimi lacivert, kimi zaman da kırmızı akan suyun görüntüsü görenleri ürküttüğü gibi endişelendiriyor da…  Acaba zehir mi akıyor? Halk sağlığını tehdit ediyor mu? vs. sorular bir birini takip ediyor.

Konuyla ilgili Çevre Müdürlüğü tarafından daha önceleri yapılan açıklamada, suyun sadece renginin bozuk olduğu, insan hayatını tehdit edecek bir unsurun olmadığı söylense de, bu açıklama hiç kimseyi tatmin etmiyor.

ÇEVRE VE TOPLUM SAĞLIĞINI HİÇE SAYANLAR!

Doğal hayatı kirlettiği ve baraj suyuna karışmasından ötürü canlı yaşamı öldürdüğü gerekçesiyle yıllardır yetkililerin şikâyetlere kayıtsız kaldığını iddia eden bölge halkı soruyor: “Suya herhangi bir kimyasal karışmasa rengi değişir mi? Durağan olmayan akan temiz bir sudan kötü kokular yayılır mı?“

Dökülen atıklarla rengi siyaha dönüşen ve çevreye kötü koku yayan çaya, yetkililerin müdahale etmesini isteyen bölge halkı: “Artık sesimize kulak tıkamayın” dediler. 

Evet, Aksu Çayı temizlenmeyi bekliyor. Yetkililere duyurulur? 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder