banner968

VATAN HASTANESİNDEN FARK YARATAN ETKİNLİK!

05 Aralık 2018 Çarşamba 11:40
Bu haber 868 kez okundu

Özel Sular Vatan Hastanesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle bir etkinlik düzenledi. Görevliler tarafından hastane girişinde açmış oldukları stant ile vatandaşları bilgilendiren broşürler dağıtıldı.

VATAN HASTANESİNDEN FARK YARATAN ETKİNLİK!
  Düzenlenen etkinlik hakkında bilgiler veren Özel Sular Vatan Hastanesi Üroloji doktoru Op. Dr. Mustafa EREN, “3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle Özel Sular Vatan Hastanesi olarak engelliler ile ilgili farkındalık yaratmak için bu programı düzenliyoruz. Kurumsal olarak bu konu hakkında çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

“GEREKLİ BİLGİLENDİRMELER YAPILMALI”

Her bireyin engelli adayı olduğuna dikkat çeken Üroloji doktoru Op. Dr. Mustafa EREN şunları söyledi, “Toplumda özellikle en büyük kanayan yaralarımızdan birisi engelli olan arkadaşlarımızın hem sosyal hayatta hem de aile içinde gerekli yardımların gerekli hizmetlerin yapılması konusunda toplum olarak herkesin aynı duyarlılığı göstermesi gerekmektedir. Bu konuda hem devlet olarak hem de sağlık camiası olarak hem de bireysel olarak engelli vatandaşlarımıza yardım etmeyi bu konuda bu görev bilincinde olmayı hepimizin toplumsal ve sosyal görevi olarak kabul etmemiz gerektiğini belirtiyorum.” Dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder