Öne Çıkanlar KOLAT; TAKIMI BERABER ÇIKARALIM ZİYARETLERİNE BAŞLADI! HÜZÜN TAZE TUTAR AŞK YARASINI HEM GENÇ Eğlence
banner1103

Bu haber kez okundu.

TABİPLER, TIP BAYRAMI GECESİNDE GALA’DA BULUŞTU
 15 Mart Cuma günü akşamı, Ramada Otel’de gerçekleşen gala’da konuşma yapan Kahramanmaraş Tabip Odası Başkanı Dr. Harun Çetin, 14 Mart’ın aslında kendileri için çok anlamlı ve onurlu bir gün olduğunu belirterek, aslınca modern tıp eğitimin ülkemizde başlangıcı olarak yorumladı.

Başkan Dr. Harun Çetin konuşmasında, “14 Mart ne zamanki ülkemiz işgale uğruyor, emperyalizmin donanması boğaz sularında toplarını Dolmabahçe sarayına çeviriyor. 1919’da tıbbıye öğrencileri tıbbıyede örgütlenerek o zaman Haydarpaşa, onun iki büyük kulesi arasına dev bir bayrak asıyorlar,  ‘Tıbbiyeli boyun eğmez’ diyerek o 14 Mart işgale karşı direnişin sembolü oluyor” dedi.

O günden bu yana 14 Mart Tıp Bayramının kutlandığını söyleyen Başkan Çetin, “Biz Tıbbiyeliler olarak o zamandan günümüze gelen vatanımız için ölürüz, ülkemizin bağımsızlığından birliğinden, kardeşliğinden bir milim taviz vermeyiz. Biz Atatürk’ü severiz, Cumhuriyetten vazgeçmeyiz. Biz Kahramanmaraş Tabip Odası olarak iki temel ilkemiz var. Tabip odası bir meslek örgütüdür ve esas amacı hekimlerimizin hak ve çıkarlarını savunmaktır” diye konuştu.

AYAĞIMIZI BASTIĞIMIZ VATANI SAVUNMAK!

İkinci temel ve kutsal görevlerinin ayağımızı bastığımız vatan topraklarını savunmak olduğunu dile getiren Başkan Çetin, sözlerini şu cümlelerle tamamladı; “Ülkemizin sağlık standartlarının yükseltilmesinde en büyük paya yine biz hekimlere aittir. Biz hekimler olarak yoğun işi yükünün çalışma temposunda her türlü kendimizden, ailemizden tavizler vererek sürdürmeye çalışırken, bizlerinde birer insan olduğumuzun her zaman hizmet için yanlarında olduğumuzu bilmelerini,  bu hizmetlerimizin karşılığını da sadece bir gülümseme ve teşekkür olarak beklediğimizi bilmelerini isterim. Hükümetimizden ise özlük haklarımızın, çalışma şartlarımızın iyileştirilmesini beklemekteyiz. Bu gecenin, bu gala’nın tertip edilmesinde emeği geçen tüm meslektaşlarıma, arkadaşlarıma teşekkür ederim!”

TRT SANATÇISINDAN MÜZİK ZİYAFETİ

Yemekli gecenin en önemli konukları ve katılımcıları arasında yer alan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Tıp Fakültesi Başhekimi Doç. Dr. Ökkeş Bilal, Necip Fazıl Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Vehbi Şirikçi yanında, özel ve devlet hastaneleri başhekimleri, doktorları ve eşleri katılırken, gecenin sürpriz sanatçısı ise Mine Geçili oldu.

TRT ses sanatçısı Mine Geçili, birbirinden güzel şarkı ve türküleri ile misafirlerin kulaklarının pasını sildi, onlara adeta bir müzik ziyafeti çekti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1098banner1099