Öne Çıkanlar dizi DEDEZADE SOKAĞI HAYAT BULUYOR! BU ÖRGÜTÜN ŞİFRESİ ÇÖZÜLDÜ TIP VE BİYOLOJİK BİLİMLERDE İNOVASYON NAİL VE ERTUĞRUL

Bu haber kez okundu.

TABİP ODASI; PANDEMİ İLE ALINAN KARARLAR İSTİŞARE AÇIK OLMALI

Tabip Odasından gelen açıklamada; “Kahramanmaraş Tabip Odası olarak sürece katkı vermek isteme, elimizi taşın altına sokma isteğimiz ilgili makamlara resmi olarak iletilmiştir. Önerdiğimiz temsilcilerimize ilgili kurullarda bizim bilmediğimiz nedenlerle görev verilmemiştir.

İlgili makamlara önerilerimizi, pandemi ile mücadeleye katkı sunmak amacı ile, kamuoyu paylaşmak istiyoruz.

  • Pandemi süreci dar yönetim anlayışı ile çözülemez. Konusunda liyakatlı kişiler karar süreçlerine dahil edilmelidir. Kahramanmaraş Tabip Odası başta olmak üzere pandemi sürecine katkı verme yetki ve sorumluluğu olan kurum ve kuruluşlar ile istişare edilmelidir.
  • Covid 19 un hızla yayılmasını sağlayan toplu yaşam alanları (pastane, lokanta, cafe vb.) paket servisi dışında süresiz müşteri alımına kapatılmalıdır. Kapalı ortam alışveriş merkezlerine giriş ve süre sınırı getirilmelidir.
  • Tüm sosyal toplantılar (düğün, sünnet, taziye vb. ) engellenmelidir.
  • Fiyasyon çalışmalarındaki organizasyon eksiklikleri giderilmeli, kaybedilen personel motivasyonu tekrar sağlanmalıdır.
  • Uygun binalar pandemi hastanelerine çevrilerek acilen kullanılabilir yatak sayısı artırılmalıdır.

Kahramanmaraş Tabip Odası olarak sürece katkı verme isteğimizi ilgili makamlara ve kamuoyuna duyurmak isteriz.” İfadelerine yer verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol