banner671

banner663

banner664

banner673

banner674

banner675

banner676

banner677

SARAÇHANE ÇARŞISININ ALTYAPISI YENİLENDİ

12 Nisan 2017 Çarşamba 18:22
Bu haber 885 kez okundu

KASKİ Genel Müdürlüğü, Tarihi Saraçhane Çarşısında içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapı yenileme çalışmalarını tamamladı.

SARAÇHANE ÇARŞISININ ALTYAPISI YENİLENDİ
banner656
 Kahramanmaraş il genelinde altyapı çalışmalarına hız kesmeden devam eden KASKİ Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi dokusuna uygun olarak restore edilecek olan Tarihi Saraçhane Çarşısında alt yapı çalışmalarını tamamladı. Çalışmayla birlikte Saraçhane Çarşısının içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu alt yapısı tamamen yenileniş oldu.  

ESNAFTAN KASKİ’YE TEŞEKKÜR

Saraçhane Çarşısındaki altyapı çalışmalarının tamamlanmasından çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren esnaflar; “Burası Kahramanmaraş’ın en merkezi ve tarihi ticaret bölgesi içerisinde yer alan çarşılardan biri, böylece gün içerisinde insan sirkülasyonunun yoğun olduğu bir bölgede çalışmaların kısa sürede tamamlanması bizleri ayrıca memnu etti” şeklinde konuştular.

Çalışmanın tamamlanması sonucu yenileme çalışması yapılan Saraçhane Çarşısında uzun yıllar herhangi bir alt yapı sorunu olmaması hedefleniyor. 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder