Öne Çıkanlar EŞLERİNİN BÖBREĞİ İLE HAYATA TUTUNDULAR İSİMSİZ TÜNELLER! OVAYOLU ZAMANLA YARIŞIYORUZ! TANRIVERDİ: BEN ADAY ADAYI DEĞİL NEFERİM

Bu haber kez okundu.

SANKO ÜNİVERSİTESİ İLÇELERDE BİLGİLENDİRME YAPACAK
 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Görevlisi Halil İbrahim Ergen tarafından “Ergenlikte Obezite”, Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Görevlisi Funda Esin Fakılı tarafından “Ergenlikte Sağlıklı Beslenme” konularında bilgi paylaşılacak, Hemşirelik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Sibel Polat ve ekibi tarafından da kan basıncı ölçümü, mezura ile bel ölçümü, kan şekeri ölçümü gerçekleştirecek.   

Etkinliğe ilişkin değerlendirme yapan İbrahim Halil Ergen, “Küçük yaşlardan itibaren çocuklarımıza kazandıracağımız düzenli aktivite alışkanlığı, gelecekte karşılaşılabilecek sağlık sorunlarını azaltır. Fiziksel aktivite, her yaş dönemi için faydalı olsa da, özellikle çocukluk ve ergenlik döneminde kazanılan alışkanlık, sağlıklı bir hayat için temel oluşturur” dedi. 

Funda Esin Fakılı ise ergenlik döneminin 10-19 yaşlarını kapsadığını, büyüme – gelişmenin en hızlı olduğu yaşam dönemi olduğunu belirterek, “Hayat boyu sürecek beslenme alışkanlıkları bu dönemde yerleşir. Bu nedenler ergenlikteki beslenme alışkanlığı çok önemlidir” diye konuştu.

2 Şubat 2019 tarihinde saat10.00’da İslahiye Belediyesi Konferans Salonu’nda, aynı gün saat14.00’te ise Nurdağı Belediyesi Yeni Kültür Merkezi’nde düzenlenecek konferanslara dileyen herkes katılabilecek.

SANKO ÜNİVERSİTESİ

2013 yılında kurulan SANKO Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümlerinde lisans düzeyinde, Moleküler Tıp, Hemşirelik, Biyolojik ve Biyomedikal Bilimler ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanlarında yüksek lisans ve Biyoistatistik alanında Doktora eğitimleri veriliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol