Öne Çıkanlar PAKDİL; DULKADİROĞLU BELEDİYESİ BAŞARILI İŞLERE İMZA ATTI PEYGAMBER EFENDİMİZE BİTMEYEN SEVGİ KİMLİK AİLESİNE KATILDI KUTSİ KAHRAMANMARAŞLILARI COŞTURDU PAZARCIKLI TARAFTAR GRUBU İSYANDA

Bu haber kez okundu.

SAĞLIK İŞÇİLERİNE HAKARET EDEN DEMOKRAT SAĞLIK SEN İL BAŞKANI AYDIN’A BÜYÜK TEPKİ…

Konuya ilişkin olarak bir açıklama yapan  ÖZ Sağlık-İş Sendikası İl Başkanı Murat Arifoğlu, Aydın’ı sağlık  işçilerinden özür dilemeye ve sözlerini geri almaya davet ederken, “Aksi takdirde taşerondan kadroya geçen sağlık işçileri adına hukuki süreç başlatacağız” dedi.

Arifoğlu açıklamasında şunları söyledi:

“Adında demokrat ifadesi bulunan bir sendikanın Kahramanmaraş il başkanı, ne kurumsal kimliklerine ne de sendikacı kimliliğine  uymayan davranışlar sergilemiş, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla, taşerondan kadroya geçen sağlık işçilerine “ diploma yok, evrak yok, stres yok. Salla başı, al maaşı” diyerek yakışıksız sözler sarfetmiş, hakaret etmiştir.

AYDIN ÖZÜR DİLEMELİDİR!

Taşerondan kadroya geçirilen sağlık işçileri, düzenlenen bir  Kanun Hükmünde Kararname’nin tüm şartlarını yerine getirerek kadro almışlardır ve muhatapları Demokratik Sağlık-Sen değil,  Sağlık Bakanlığı’dır. Sağlık  iş kolunun yetkili sendikası olan Öz Sağlık-İş Sendikası Kahramanmaraş İl Başkanlığı olarak sağlık işçisine aleni olarak yapılan bu hakaret karşısında İl Başkanı Kemal Yusuf Aydın’ı  özür dilemeye ve sözlerini geri almaya çağırıyoruz.

Özellikle pandemi koşullarında canını hiçe sayarak salgınla savaşan sağlık işçisinin bu çabalarını “klavye delikanlılığı” sevdalısı bir sözde sendikacıya asla feda etmeyeceğiz. Demokrat Sağlık-Sen Genel Merkezi’nin de bu il başkanı hakkında gereğini yapacağını umuyoruz.  Kahramanmaraşlı sağlık işçisini aşağılama cüreti gösteren Yusuf Kemal Aydın gereğini yerine getirmezse, bizler  sağlık işçisinin hakkını hukuki yollardan arayacağız”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol