banner749

banner750

banner727

Sağlık çalışanları Kapıçam’daydı

16 Haziran 2012 Cumartesi 14:55
Bu haber 1458 kez okundu

Sağlık camiasında çalışanların moral ve motivasyonunu artırmak, camia içindeki sosyal dayanışmayı güçlendirmek amacıyla, bu yıl ikincisini düzenlenen Geleneksel Bahar Şenlikleri, tam bir düğün, festival havasında geçti.

Sağlık çalışanları Kapıçam'daydı
 Memur-Sen Konfederasyonu, Sağlık Sen Kahramanmaraş Şubesince Kapıçam mesire alanında düzenlenen bahar şenliklerine tüm sağlık çalışanları büyük ilgi gösterirken, şenliklerde canlı müzik ve eğlence, halk oyun gösterileri, çocuklar için sürpriz eğlenceler, sürpriz oyun ve hediyeler,  öğle yemeği ikrama gerçekleşti.

Yaklaşık 1,5 yıl önce Sağlık Sen şube Başkanlığına getirilen, 1.850 üyeden aldığı sendika üye sayısını 3.350’ye çıkartan genç yetenek Mutlu Kaya’nın organize ettiği şenlikler için Kaya, gönül verip geldikleri için konuklarına teşekkür etti, sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunu yüksek tutmak için bu şenliği geleneksel hale getirdiklerini söyledi.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi müdürü iken, ulusala basında adı “Yürüyen  bilgisayar”a çıkan ve yeteneğinden ötürü Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcılığına getirilen Mustafa Örnek ise, geçen yılkı şenliklere de katıldığını belirterek, “Burada olmaktan son derece mutluyum. Benim içinde onur verici. Ülke genelinde en büyük sivil toplum kuruluşları arasında yer alan sendikamız, bu sıralar toplu sözleşme sürecini de tamamladı. Çalışanlarımı 1.000-1.500 lira arasında ek ödeme aldılar. Toplu sözleşme sonucunda mesafe aldık, Mutlu Kaya’yı tebrik ediyorum, yine başarılı bir organizasyona imzasını attı”  dedi.

 

GÜVENÇ, GEÇEN YIL DA GELMİŞTİM

AK Parti Milletvekili Dt.Sıtkı Güvenç de, bahar şenliklerine geçen yıl da katıldıklarını, bu gelişinin farklı olduğunu söyledi.  Güvenç; “Aile meclisine gelmiş hissediyorum kendimi. Çünkü camiayı iyi biliyorum, arkadaşlarımın hepsini tanıyorum. Ki birlikte çalıştığımız insanlar. Kaldı ki Sağlık Sen’in ilk üyelerinden biri de benim. Sağlık Sen’in başında genç, yetenekli bir başkan var, ekibi de öyle. Üyelerle bütünleşmesini bildiler, büyük bir aile oldular” diye konuştu, orada bulunanların mübarek Miraç Kandilini kutladı.

 

OYUNLAR OYNANDI, HALAYLAR ÇEKİLDİ

 

Beraberinde AK Parti Merkez  İlçe Başkanı Necati Okay ve diğer partili arkadaşları olduğu halde mesire alanını gezen, misafirlerle sohbet eden, çocukları kucağına alıp seven Milletvekili Dt.Güvenç, Başkan Kaya ile kısa bir süre sohbet etti, sonra mesire alanını terk etti.

Canlı müzik ve davul zurna yanında sağlık çalışanları oyunlar oynadılar, halaylar çektiler, güzel bir havada felekten bir gün geçirmenin keyfini çıkardılar.

Bahar şenliğine çevre ilçelerden gelmen hastane başhekimleri, doktorları, sağlık çalışanları yanında, Huzurevi Müdürü Erdoğan Topalak, AK Parti yürütmede bulunan bazı isimler ile AK Parti il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder