Öne Çıkanlar ALTINORDU DARBE YAPTI! SANKİ KARDEŞ GİBİLER B.Ş. BELEDİYESPORA BAŞKAN ARANIYOR! MUTLULUKLARIN PAYLAŞILDIĞI ZAMANLARDIR” DR. ÇİTİL

Bu haber kez okundu.

  “LAPAROSKOPİK ÜROLOJİ” EĞİTİM TOPLANTISI

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi ve SANKO Üniversitesi tarafından, Türkiye genelinden Üroloji Hekimlerinin katılımıyla, “Laparoskopik Üroloji” eğitim toplantısı düzenlendi.

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav, birinci yaşını dolduran SANKO Üniversitesi’nin akademik çalışmalara ve sosyal sorumluluk projelerine destek vermesinden duyduğu memnuniyeti, “Bilgi paylaştıkça çoğalır” diyerek dile getirdi.

Prof. Dr. Sınav, “Bizim medeniyetimizde 16. Yüzyıldan bu yana üniversiteler ders veren kurumlar olarak anlaşılır. Üniversitelerde öğretmen gelir ders verir. Halbuki eğitim öğretim üniversitenin 3 fonksiyonundan birisidir. Üniversitenin birinci fonksiyonu bilim üretmektir. İkincisi eğitimdir, yeni şeyler öğrenip onu dışarıyla paylaşmaktır. Dershane gibi ders anlat çık git değil” dedi.

“Üniversite bütçemizde daha kuruluş aşamasında yurt dışında çalışmalarına devam eden Türk bilim insanlarını getirip halka, öğrencilerimize, doktorlarımıza yönelik toplantı ve konferans düzenlemek için bütçe ayırdık” diyen Prof. Dr. Sınav, bu doğrultuda çalışmaların, eğitim ve organizasyonların devam ettiğini söyledi.

OPR. DR. KAZIMOĞLU

Toplantının moderatörlüğünü üztlenen Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Hatem Kazımoğlu da “SANKO Üniversitesi ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nin bu toplantıya destek vermesi büyük bir mutluluk. Bu imkanı bizlere sundukları için çok teşekkür ederim. Bu toplantı herkes için yararlı bir toplantı olmasını dilerim” diye konuştu.

Memorial Ataşehir Üroloji Bölümü ve Minimal İnvaziv Robotik Cerrahi Merkezi Başkanı Prof. Dr. Tibet Erdoğru ise konuşmasında, bu eğitim toplantısının Gaziantep’te geçekleşmesinden memnuniyet duyduklarına vurgu yaptı:

Prof. Dr. Erdoğru, kapalı sistem laparoskopik ve robotik böbrek, idrar kesesi ve prostat ameliyatlarının günümüzde artık açık cerrahinin yerini aldığına dikkati çekerek, “Vücuda açılan ufak deliklerden gerçekleştirilen bu tekniklerde ameliyat alanı 15 kat büyütülerek, görülür ve kanama olmadan operayon gerçekleştirilir. Hastaya, hızlı ve ağrısız iyileşmeyle birlikte kozmetik avantajlar sunar” ifadelerini kullandı.  

Açılış konuşmalarının ardından Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Üroloji Uzmanları Opr. Dr. Hatem Kazımoğlu ve Opr. Dr. Mehmet Mercimek, toplantı salonundan canlı yayınla katılımcılar tarafından izlenen laparoskopik nefrektomi (kapalı böbrek) ameliyatlarını gerçekleştirdiler. Eğitim toplantısına katılanlar tarafından vakalar üzerinde değerlendirmeler yapıldı.

Tüm gün süren eğitim toplantısı, ameliyathaneden canlı yayının ardından soru cevapla son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1147