banner954

banner960

banner962

banner965

banner966

KİLOYU VER SPOR AYAKKABISINI AL

14 Şubat 2019 Perşembe 15:20
Bu haber 2294 kez okundu

Erdemli Belediye’si önceki süreçlerde başlattığı, kadınları spora teşvik çalışmalarına devam ediyor. Belediye Spor Merkezine devam eden beş yüz kadına bir ayda dört kilo vermeleri karşılığında spor ayakkabısı hediye eden belediye, projeye devam ediyor.

KİLOYU VER SPOR AYAKKABISINI AL
Belediye; kadınları sosyal hayata dahil etmek, obeziteye karşı mücadele vermek adına çalışmalarına devam ediyor. Önceki dönemlerde Belediye Spor Merkezine giden kadınların vücut ölçümünü yapan eğitmen Ebrule Türer, bu kapsamda oluşturulan kampanyanın devam edeceğini bildirdi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçede gerçekleştirdiği spor faaliyetleri ile gündeme gelirken, sağlıklı kadınların sağlıklı toplumların temelini oluşturduğunu belirtti.

Başkan Tollu yaptığı açıklamada,

“İlçemizin her mahallesine vatandaşlarımız için spor kompleksleri, futbol sahaları oluşturduk. Açtığımız kurslar ile de eğitmenler gözetiminde çalışmalarını sağladık. Bizler biliyoruz ki aile mefhumu toplumumuzun en önemli mihenk taşı. Bu kurumun düzeni de kadınlarımızın mutluluğundan geçiyor. Bizde bu nedenle Belediyemizin açmış olduğu bayanlara özel ücretsiz spor merkezinde bayanlarımızı spora teşvik etmek adına bir ayda en çok kilo veren 22 bayanımıza spor ayakkabısı hediye edeceğiz. Spor merkezimiz aynı zamanda cumartesi günleri 5-6 yaş gurubu öğrencilerimize jimnastik kursu veriyoruz.    Sağlıklı çocuklar sağlıklı kadınlar sağlıklı toplumların temeli.” ifadelerine yer verdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder