Öne Çıkanlar KAHRAMANMARAŞ PİAZZA 2. YAŞINI KUTLUYOR dizi UNESCO DÜNYA MİRASLARI SERGİSİ AÇILIŞI … AR-GE ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ ÖNEMLİ kahramanmaraş belediyesi

Bu haber kez okundu.

HASTANE MÜKEMMEL, AMA UZAK DEĞİL!
 Hastanede bir hafta önce göreve başlayan Başhekim Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu, hastane binasında düzenlediği basın toplantısında, sabahları hastaneye girerken farklı noktaları kullanarak çalışanları denetlediğini söyledi.

Hastanedeki eksiklikleri tespit etmek için yaptığı çalışmalara ilişkin de bilgi veren Prof. Dr. Bekerecioğlu, "Tanıdıklarımı hastaneye gönderdim. Kimse bunu bilmez, ilk defa söylüyorum. Muayene oldular geldiler. Görülen eksiklikleri bana bildirdiler. Bu birkaç kez oldu. Ben de eksik görülen yerlerle ilgili çalışmalarımı yaptım. Bu uygulama vatandaşlarımızın sağlık hizmetini daha rahat alabilmesi içindir" dedi.

Bekerecioğlu, hasta kabulüne çok önem verdiklerini belirtti.

"Kötü doktor yoktur, kötü muamele vardır. İyi bir muamele ve güler yüz bir çok şeyi çözecektir. Zaten herkesin derdi var. Sıkıntılı geliyor. Güler yüzlü, hastalara şefkatle yaklaşacak bir personel yapısı üzerinde de çalışıyoruz" diyen Bekerecioğlu, konuya ilişkin hizmet içi eğitim vermeyi planladıklarını bildirdi.


KAPASİTE ARTTIRILACAK!

Hastaneye gelen vatandaşların işlemlerini kolaylaştıracak çalışmalar yapacaklarını aktaran Bekerecioğlu, engelli vatandaşların giriş çıkışları ve hastanede alacakları hizmet konusunda da titiz davrandıklarını, engelli ya da yardıma ihtiyacı olan hastalara "hasta taşıma" yazılı tek tip kıyafet giymiş görevlilerin yardımcı olacağını belirtti.


Prof. Dr. Bekerecioğlu, öncelikli hedeflerinin mevcut yapıyı "Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi"ne dönüştürmek olduğunu, yatak sayısını bin 100'e çıkarıp akademik kadroyu tamamlamak için çalışma yaptıklarını aktardı.

Hastanenin son derece kaliteli ve donanımlı olduğunu, yan dallardaki eksikliklerin de kısa zamanda tamamlanacağını dile getiren Bekerecioğlu, "Uzman arkadaşlarımızı getirmek için Bakanlık nezdinde girişimde bulunup, en kısa zamanda bu sorunu çözmek istiyorum. Bir de burada bir yanık ünitesi kurulmuş. Bu konuya çok önem veriyorum. Yapacağımız yeni çalışmalarla burası bir yanık merkezi olabilir" diye konuştu.


Bekerecioğlu, hastaneye ulaşımı kolaylaştırmak için de çözümler ürettiklerini kaydetti ve basın mensuplarının sağlık camiasına ilişkin içeşitli sorularını cevaplandırdı.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1245

banner1233

banner1234

banner1246

banner1248

banner1237