Öne Çıkanlar AZİM VE İNANÇ BAŞARI GETİRDİ DÖNERİN VE KAVURMANIN EN LEZZETLİSİ MAHÇİÇEK BAYAZIT KAÇAR Belediye Başkanı Hanfi Mahçiçek

Bu haber kez okundu.

CHP’Lİ ALİ ÖZTUNÇ; HERKES SEÇİMİ KONUŞMAYA BAŞLADI

CHP Parti binasında düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendiren Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ta AK Parti iktidarının çalışmalarını eleştirdi.

HAYRETTİN BEY HEPİMİZİ ŞAŞKINA UĞRATTI

Konuşmasına Kahramanmaraş’ta salgın sürecinin iyiye gitmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Hızlı tren gelmiş Kahramanmaraş’a hayırlı olsun. Suda yüzde 55-60 altmış indirim yapılmış hayırlı olsun. Aksu Çay’ı temizlenmiş hayırlı olsun.  Deprem gerçeğiyle ilgili Kahramanmaraş’ta çok güzel tedbirler alınmış. Hayırlı uğurlu olsun. Afşin-Elbistan Termik Santralleri artık zehir saçmıyor hayırlı oldun.  Çok başarılılar, özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hayrettin Güngör'ü kutluyorum bütün bunları yaptı demek isterdim ama diyemiyorum maalesef. Maalesef Hayrettin bey gerçekten de herkesi şaşkına uğrattı. ‘Belediyeciliğin kitabı yazdım bana oy verin, ben çok yönettim’ dedi. Vatandaş da dedi ki,  Hayrettin beye oy verdiler ve belediye başkanı yaptılar.” Dedi.

KAHRAMANMARAŞ’IN 5 YILI HEBA EDİLDİ

Öztunç açıklamasının devamında ise; “Ben o dönem demiştim ki rakip olarak, belediyeciliğin kitabını yazmakla belediye başkanlığı yapılmaz. Halkın içinden gelmek lazım, bürokrat mantığı ile bakmamak lazım demiştim ama halkımız böyle bir tercihte bulundu. Baş göz üstüne dedik sesimizi çıkarmadık. 2 yıla yaklaştı neredeyse. Kahramanmaraş’a elle tutulur yaptığı hiçbir şey yok. 2 yıldır devlet memuru gibi 9’da gel 5’te çık.  Ne mübarek adam madem bu kadar çok seviyorsun bürokrasi devlet memurluğunu Ankara'da kalsaydın. Neden Kahramanmaraş'ın 5 yılını heba ettin ki. Adayken Aksu Çay’ı temizleyecek merak etmeyin dedi bakan getirdi buraya gram yok. Suya indirim yapacağım demişti indirim yapmadığı gibi bir zam yaptı bir de güncelleme dedi buna Hayretti bey. Kahramanmaraş merkeze hızlı tren getireceğiz dedi. Hızlı tren falan yok ben söyleyince AK Partililer bana saldırdı. Hızlı tren yok arkadaşlar” diye konuştu.

BEN GERÇEKLERİ SÖYLEMEK ZORUNDAYIM!

Verilen sözlerin tutulmadığını öne süren Öztunç, konuşmasının devamında ise, “Afşin-Elbistan termik santrali filtresiz çalışmayacak dediler çalışıyor hala. Ocak ayına kadar izin dediler ocak ayı geldi bakalım ne olacak. Bakalım filtre yapılmış mı yapılmamış mı? Helete’nin suyunu aldılar Gaziantep’e götürdüler tamam hadi olsun dedik ama ilçe sözü olmadı.  Verdikleri sözün hiçbirini tutmadılar. AK Parti’nin Kahramanmaraş’ta yöneticileri belediye başkanı Kahramanmaraşlıları kandırıyor. Oy zamanı söylüyorlar sonra vatandaşın yüzüne bile bakmıyorlar. Ben bunları söylemek zorundayım ben bunları söyleyince bana kızıyorlar. Ama gerçek bu. Çok başarısız bir belediye yönetimi var Kahramanmaraş’ta. Bunu ben muhalefet olsun diye söylemiyorum. Kendine gelsin motive olsun ve çalışsın diye söylüyoruz. Burası hepimizin memleketi. Çevremize baktığımızda her yer uçuyor Kahramanmaraş yerinde sayıyor.” diye konuştu.

GELİN BİR ARAYA GELELİM, BU ŞEHRİ BÜYÜTELİM

Mesele havaalanına geldiğinde Öztunç şunları söyledi; Havaalanımıza uçak inmiyor. Uçak inmeyen havaalanını ne yapalım. Bunu söylemek benim görevim, bunu söylemek gazetecilerin de görevi. Belki çok ağır eleştiriler yazamazsınız dengedir, iktidardır gazetelerin ekonomik durumudur.  Anlayabilirim bunu ama az da olsa dile getirin arkadaşlar. Yıllar heba oluyor gidiyor. Maalesef Kahramanmaraş sahipsiz. Gelin bir araya gelelim şu şehri beraber büyütelim. Dilimde tüy bitti. Her mecliste kürsüye çıktığımda Kahramanmaraş’ın bir sorununu söylüyorum” ifadelerine yer verdi.

Akabinde ise basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevaplandırırken, artık herkesin seçimi konuştuğunu, 2021 yılında muhtemel bir baskın ya da erken seçimin zuhur edebileceğini, çünkü halkın bunu istediğini sözlerine ekledi.

Öztunç'un basın toplantısına İl başkanı Esat Şengül, Kadın Kolları Başkanı Naile İşlek de katıldılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1091