Öne Çıkanlar ŞİRİKÇİ AİLESİNE YAKIŞAN DÜĞÜN BÜYÜKŞEHİRİ TUTANA AŞK OLSUN! 3-1 İKİ KIZ KARDEŞ BOĞULDULAR ÖZTUNÇ DA İSTİFASINI VERDİ ALİ SEZAL

Bu haber kez okundu.

BU EKİPLE ANCAK BU KADAR
 Birkaç gündür mahalli gazeteler ve internet sitelerinde dolaşan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesindeki doktor sayısı, randevu sistemi, doktorların hastaya olan ilgisizliği iddialarına karşın Hastane Başhekimi Dt.Şule Zülkadiroğlu’nu aradık. İşte söyledikleri:

“54 diş hekimi kadromuz bulunmasına, bugün itibariyle ancak 45 kadromuz var, ancak bu sayı ne yazık ki 35. İzne ayrılan, raporlu olan çıkıyor, yani 35 hekimle bir gün randevu, bir gün poliklinik yaparak hasta kabul ediyoruz. Yani 17 arkadaşımız poliklinik yapıyor. Şehrin nüfusu merkezde 600 bini bulmuş, buna ilçeleri de ilave edin, hizmet vermekte zorlanıyoruz. Sağlık Bakanlığından kadro talep etmemize rağmen, Bakanlığın da hekim alma sayısı az. Elimizdeki kadro ile ancak bu kadar” dedi ve hastalara verilen randevu meselesi için de şunları söyledi; “Haklılar. 2 saatte 15 gün sonrasının randevu listesi doluyor. Talep çok, kadro yetersiz ve yapacak bir şeye yok. Daha gidecek birkaç arkadaşımız var, ki onlar da giderse ne yaparım, bilemiyorum”

Diş Hastanesinde halen günlük bin’e yakın hasta tedavi görüyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol