Öne Çıkanlar BAŞKAN GÜVENDEN BASIN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI TAKI TASARIM SERGİSİ AÇILDI HİZMET BİZDEN! FETHİ ÇOKKESER İLE DEVAM ! KAVGADAN BERABERLİK ÇIKTI!

Bu haber kez okundu.

BELEDİYE ÇALIŞANLARINI ÖNEMSİYOR
 Belediye Başkanı Mükerrem Tollu" İş kazalarının sonucunda meydana gelebilecek sorunların en aza indirilmesi için iş güvenliği eğitimini önemsiyoruz "dedi.

Genel olarak iş güvenliği ve iş kazası nedir konularının işlendiği bir eğitim konferansı verildi. Erdemli Belediyesi İş Güvenliği Uzmanı Hülya Civelek tarafından belediye konferans salonunda gerçekleşen eğitimlerin, belirli aralıklarla dönem dönem gerçekleştirildiği bildirildi.

Çalışanların kendileri için son derece önemli olduğuna değinen Belediye Başkanı Mükerrem Tollu bu tür eğitimlerin ve sağlık kontrollerinin bütün olarak yaptıklarını belirtti. Kurumlardaki stajyerlere zorunlu olarak verilen 8 saatlik eğitimde iş sağlığı ve güvenliği,  iş sağlığı güvenliğinin genel kültürü, çalışanların yasal hakları, iş sağlığı güvenliği kanunları, iş kazaları, iş güvenliği kanununda neden 2012 yılında çıktığından ve meslek hastalıkları konularının ele alındığını dile getiren Tollu, “Erdemli Belediyesi çalışanlarından yöneticilerine, stajyerlerine kadar büyük bir ailedir. Biz aile bireylerimizi önemsiyoruz. Bu anlamda da onların Erdemli’ye daha iyi hizmetler verebilmesi adına bu tür etkinlikler düzenliyoruz” dedi.

İş sağlığı güvenliği koordinatörü A sınıfı iş güvenliği uzmanı Hülya Civelek tarafından verilen eğitimlerle ilgili olarak Civelek, özellikle iş kazalarının üzerinde durdu ve "iş kazalarında Türkiye’nin dünya ve Avrupa çapında ilk 3 içerisinde yer aldığını söyledi. Verilen eğitimin ardından çalışanlara da sağlık taraması yapıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1091